fbpx

НАЈНОВИ

Apple ќе претстави нова верзија од iPhone 8 идната година?

Пазарот на смартфони се посилен станува во средната и средно високата класа. Уредите во овие класи нудат одлични карактеристики по цени кои сепак се...

„Брз и мазен“ гласи најавата за новиот OnePlus 7

OnePlus е кинески бренд кој успешно се издвојува од својата кинеска, но и светска конкуренција. Тоа го прави претставувајќи одлично изработени уреди, со цена...

Скопје предложен за европски стартап град за 2019 година

Скопје во друштво на други четири европски градови - Минск, Москва, Талин и Варшава е Силиконска Долина како стартап центар за 2019...

Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica камера на Huawei P30 Pro

Минатата година мобилната фотографија направи огромен чекор со појавата на Huawei P20 серијата. Ноќната фотографија, непремостлив тест дури и за некои професионални фото апарати,...

Крипто 101: Дали криптовалутите се анонимни?

Колкава приватност ќе се дозволи знаејќи дека Државата е зависна од увид и контрола на финансиските податоци?

Темната тема на Facebook Messenger сега е достапна за сите корисници

Facebook ја воведе можноста да се вклучи темна тема во Messenger на мобилните на почетокот од минатиот месец. Сепак, од компанијата решија прво да...

Google го има саботирано Firefox по претставувањето на нивниот Chrome

До пред неколку години главниот извор на финансии на Mozilla организацијата, која стои зад развојот на Firefox прелистувачот, беше Google. Овие две компании имаа...

Rapid E е првиот целосно електричен модел од Aston Martin

Познатиот Aston Martin оваа недела го доби својот прв целосно електричен модел кој беше претставен на Auto Shanghai автомобилскиот настан во текот на вчерашниот ден....

Google го подобрува процесот за поднесување на апликации во Play Store

Иако Android е проект и оперативен систем со отворен код и секој може да развива апликации, сепак, за да истите бидат достапни преку Play Store потребно...

7 нови серии на Pickbox

Со Pickbox, најновите серии од европската и американската продукција, како што е историската сага Викинзи (Vikings), но и култните филмови како што...
Паметните домови стануваат составен дел од модерното живеење денес, едноставно затоа што го прават животот побезбеден и подобар. На пазарот секојдневно се појавуваат нови решенија, а овој тренд се очекува наскоро да стане секојдневие и во нашите домови. Само со неколку уреди можеме да заштедиме електрична енергија, да ги координираме уредите кои веќе ги користиме, да ги...
Скопје, 26 март 2019г. – Телекомуникациската компанија Vip со гордост ја најавува најновата услуга во своето портфолио базирана на вештачка интелигенција и го претставува Smart Home, паметен систем за управување со електричните уреди во домаќинството, со цел зголемување на удобноста во секојдневното живеење, сигурноста и безбедноста. Најновото паметно решение, Vip Smart Home овозможува преку...

КОЛУМНИ

ТЕХНОЛОГИИ

ОПЕРАТИВНИ СИСТЕМИ

СМАРТФОНИ

ДРУШТВЕНИ МРЕЖИ

ВЕБ

АПЛИКАЦИИ

НАУКА

Powehi е името на првата црна дупка која беше прикажана минатата...

Минатата недела, поточно средата 10-ти април, ќе биде запаметена во историјата кога за првпат беше прикажана слика од црна дупка, односно хоризонтот...

Stratolaunch, најголемиот авион во светот, го направи својот прв лет

Најголемиот авион во светот е титула која е добиена со причина. Овој авион има намена да ги носи ракетите до стратосферата на...

РАЗНО

ТВ И КУЛТУРА

7 нови серии на Pickbox

Со Pickbox, најновите серии од европската и американската продукција, како што е историската сага Викинзи (Vikings), но и култните филмови како што...

НАСТАНИ

КОМПАНИИ


Baseball Japan porn video National Colombia Jersey cheap yeti cups free sex video 彩票计划 彩票开奖 Kevin Durant Shoes For Sale cheap hydro flask European News Web