Ви препорачуваме

Четворица нови заболени од морбили, најмалото има една и пол година

Уште четири нови случаи заразени со мали сипаници денеска беа примени во Килиниката за инфективни болести, пациентите не биле вакцинирани со вакцината МРП. „Од новопримените...

Бела куќа: Блокадата на Владата ќе се одрази лошо на економијата...

Раководителот на Националниот економски совет при Белата куќа, Лоуренс Кедлоу денеска изјави дека блокадата на американската Влада негативно влијае на бруто домашниот производ на...

Ен Хатавеј ја шокира јавноста со признанието дека била алкохоличарка

Актерката Ен Хатавеј во шоуто на Елен де Џенерис ја шокира јавноста со признанието дека била тешка алкохоличарка. Актерката е позната како голема хуманитарка,...
video

Она кога ќе навлечеш тајландски готвачи на македонска песна (ВИДЕО)

Во македонско-тајландски ресторан на битолчанецот Иле Моша во Сиднеј се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната...

Клинички центар ќе добие две нови монтажни гаражи

Советот на Град Скопје на денешната седница гласа за Одлуката за согласност на инвестиционата програма за 2019 година на јавното претпријатие Градски паркинг- Скопје....

Актуелно

Колумни


Shopping free sex video European News Web cheap tumi backpack European websites cheap swissgear backpack National news cheap hydro flask Water bottle cheap off white Sportswear News