0 C
Skopje
19.1.2019 - 21:59

МИСЛЕЊА

МАКЕДОНИЈА

СВЕТ

СКОПЈЕ

ХРОНИКА

ОЈО предложи притвор за охриѓанец кој поседувал и продавал марихуана

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека извршило кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Физички и вербално нападната новинарка

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и...

Убиена дива кобила од стадото атракција под Кожуф

Убиена е дива кобила од стадото атракција под планината Кожуф откако било пукано во неа. -Стадото диви коњи со години го разубавува Поткожувјето. Ние се...

Музичари нападнати во скопски ресторан

Скопјаните Н.Б. (36) и И.П.(34), кои ноќеска биле ангажирани како музичари во угостителски објект на бул. „Јане Сандански“ во Скопје, 50 минути по полноќ...

Девојка од Пехчево со прострелни рани итно префрлена во болница

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле...

СКОПСКИ ЛЕГЕНДИ

ЖИВОТНИ

АВТО-МОТО

ЗДРАВА ХРАНА

ЛОВ И РИБОЛОВ

ТЕХНОЛОГИЈА

ДОМУВАЊЕ

ЕКОНОМИЈА

Тевдовски: „Фич“ ги потврди успешно спроведените фискални политики

Кредитната агенција „Фич“ го потврди водењето на успешна фискална политика, посочувајќи ги реформите во системот на јавните финансии како пензиската реформа, системот на јавни...

Со воз до аеродромот „Скопје“

Околу 104 активности ќе се реализираат во транспортната мрежа во Македонија до 2030 година. За реализација на овие проекти предвидено е да се потрошат...

Дали седумчасовниот работен ден во Македонија е илузија

Додека Владата размислува, а УПОЗ чека одговор, се обидовме да дознаеме постојат ли расположение и можности за воведување седумчасовен работен ден или 35-часовна работна...

„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија

Aгенцијата „Фич” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ, со позитивен изглед, информираат од Министерството за финансии. – На потврдата на рејтингот ББ...

КОЛИБРИ

ЛИК

ИЗБОР

ЖИВОТ

СПОРТ

Металург се пласира во финалето на Гренобл

Прва победа на ракометарите на Металург на турнејата во Франција. На силниот меѓународен турнир „Masters...

Почна турнир во мал фудбал во чест на Тоше Проески

 Под покровителство на општина Карпош, во спортската сала „Форца“ почна десеттиот Меморијален турнир во мал...

Лазаров: Полека заличуваме на вистинска репрезентација

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија...

СП ракомет: Македонија загуби од Русија, ќе игра за 15.место

Македонската ракометна репрезентација го доживеа четвртиот пораз на Светското првенство и во последниот настап утре...

Мугуруза и Конта играа до зори, елиминирана Вознијацки

Тој меч почна 30 минути по полноќ и траеше до 3.12 часот наутро по локално...

МУЛТИМЕДИЈА


Ncs National news cheap Ncs gymshark Yoga clothing NCS European News Web free sex video cheap Ncs yeti cup NCS European websites cheap Ncs off white Sportswear Asian sex video NCS European News Web Japan porn video