All for Joomla All for Webmasters
facebook twitter google+ linkedin pinterest Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винариите да не ги манипулираат како во минатото, бидејќи некои од нив сеуште немаат земено пари за родот од пред неколку години, информираат од Здружението "Напредни лозари". За ова тие писмено се обратиле  и до Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.  
 

Салах „исчезна" од Интернет!

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах, разочара милиони фанови ширум светот со својата одлука да „исчезне" од Интернет.
 

Официјално: Игуаин во Челзи до крајот на сезоната

Трансферот на Гонзало Игуаин во Челзи и официјално е факт. Веста беше објавена на веб страница на лондонскиот тим.
 
Стресот денес е стотици пати посилен отколку во минатото. Од кариера, до приватен живот, сите имаме безброј причини да чувствуваме напнатост и притисок.
 

(видео) Проблеми за ПСЖ пред настапот во ЛШ, се повреди...

Пари Сен Жермен не сретна проблеми во шеснаесетфиналето на Купот на Франција и го победи Стразбур со 2:0.
 

Челзи Клинтон очекува трето дете

Челзи Клинтон објави дека нејзиното семејство ќе се зголеми со уште еден член, пренесоа медиумите.
 
Цените на недвижностите во Словенија минатата година пораснаа за околу 15 проценти, поради што експертите предупредуваат на опасност од „прегрејување“ на пазарот за недвижен имот во земјата.
 
Со поддршка за Преспанскиот договор истапија денеска околу 250 грчки интелектуалци и уметници, кои го ставија својот  со потпис на Инцијативата за Договорот од Преспа на луѓето од уметноста и културата.
 

Шекеринска: Нема проблеми во владината коалиција

Не гледам никакви дупки и проблеми во владината коалиција. Македонија нема зошто да се плаши ако различни партии имаат различен став како што и во партиите не е страшно кога различни луѓе имаат различен став, тоа е богатство, истакна министерката за одбрана Радила Шекеринска, одговарајќи на прашање дали постои коалициска криза на партиите на власт.
 
Се надевам дека на изборите за Европскиот парламент во мај, Французите „нема да ја изберат“ партијата на францускиот претседател Емануел Макрон, изјави денеска италијанскиот вице-премиер и министер за внатрешни работи Матео Салвини, предизвилувајќи со тоа нови тензии во односите меѓу Париз и Рим.
 

Новите песни на АББА - на есен

Фановите на познатата група АББА ќе мора да почекаат до втората половина на 2019 година, за да ги слушнат новите песни на Швеѓаните, пишува "Гардијан".
 

Уапсен човекот кој силувал жена во кома во САД

Уапсен е човекот кој силувал жена во кома во САД. Случајот го предизвика вниманието на целата нација, откако жената роди бебе од силувачот и дури тогаш се дозна дека била жртва на сексуална злоупотреба.
 
Европската Комисија денеска објави за прв пат извештај со кој се надева дека ќе може да го регулира феноменот на таканаречените златни визи во земјите на ЕУ и во земјите кандидати , јави дописничката на МИА од Брисел.
 
Грчки фармери утре ќе ја блокираат границата со Бугарија и ќе протестираат заради Преспанскиот договор. 
 
На само 4 години се појави на ревијата на Žan Pol Gotje, а на 10 години беше најмладата манекенка кој анекогаш се појавила во Vog.
 
Македонија направи историски исчекор напред, а веруваме дека ЕУ од своја страна ќе ја даде соодветната поддршка. Немаме дилеми дека стабилна, успешна, европска Македонија, а верувам во најскоро време и Република Северна Македонија е неопходен фактор за стабилност и успех на нашиот регион. Ова денеска го истакна претседателот на Собранието на Црна Гора Иван Брајовиќ во обраќањето пред пратениците во македонскиот Парламент.
 
Кога наполни дваесет години, успехот на Душко Тошиќ почна да се зголемува. Имено, во јануари 2006 година од ОФК Белград, каде што помина четири години, се пресели во францускиот клуб Соча.
 
Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не го решаваат клучното прашање за тоа како ќе биде спроведен Брегзит, пренесоа агенциите и медиумите.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.


Asian sex video News web Shopping European News Web cheap yeti cup cheap hydro flask Water bottle National news Japan porn video cheap swissgear backpack cheap fjallraven backpack