Пеналот на ракометарот на Ангола, Едуардо Фереира, кој никој голман не може да го одбрани

Пеналот беше изведен на мечот против Шведска на СП во ракомет и е вистинско уметничко дело.

Да глумиш дека те фатила струја е најсуровата шега што можеш да ѝ ја направиш на девојка ти

Но има девојки како оваа, кои знаат како да изреагираат во вакви ситуации :).

На норвешкиот скијач крвта му застана во вените, па почна да скија наназад од страв!

Дефинитивно не очекуваше ваква публика да стои во непосредна близина на патеката.

Многу е тешко да не станеш зависник од коцкање ако ти се погоди ваков крупие

Таа ги дели картите ти си ги ококорил очите, не трепкаш за да не пропуштиш ниту 1 секунда од шоуто.

Плавуша со облини бара совет од вас што да облече за вечер?!

Гледајте внимателно и пишете ѝ да не се мисли девојчето ;).

Погледнете како изгледале филмските ѕвезди пред ерата на фотошоп и пластиката

Денес, многумина се жалат дека ѕвездите ги злоупотребуваат достигнувањата на индустријата за убавина и на крајот ја губат својата индивидуалност. Познатите личности од минатото немале такви можности, иако пластична хирургија и корегирањето на фотографиите се појавија дури пред почетокот на Златното доба на Холивуд.

Само речи му на Македонец: Не можеш да паднеш во снегот брат!

Кој бе јас ли?! Гледај ме сега!

Зошто жената му го помодрела окото на мажот (виц)

Маж оди на работа со едното око помодрено.
– Кој те нашминка така? – го прашуваат неговите колеги.
– Жена ми.

8 загатки на кои децата одговараат со леснотија, но возрасните се измачуваат

Се сеќавате на познатата загатка, каде што беше неопходно да се утврди во која насока се движи автобусот? Децата ја решија буквално за неколку секунди, додека возрасните претеруваа со долги аргументи и најчесто даваа погрешен одговор. Ако сѐ уште сте еден од оние ретки луѓе кои успеале да ја одговорат исто толку брзо како дете, обидете се повторно да се преиспитате и да ги дадете точните одговори на загатките за деца.

Рибарот си уловил огромна риба, ја ставил во ранец, но рибата уште не се дава

Ако веќе решил да ја пржи, барем да ја запамти :).

Е ова ти се вика гаража, а не твојата!

Жената ја покажува својата гаража, која од надвор изгледа сосема обично, со тоа што се приметува дека се работи за неколку споени гаражи. Но, погледнете што се случува внатре.

Русинка прави генерална проба пред Водици

Мора да влезе во дупката во форма на крст во мразот и 3 пати да нурне во студената вода.

Расипувач на роденденска забава 90-то ниво

На девојката ѝ го приреди најнезаборавниот роденден во животот.

Момците го прашале машиновозачот дали може да се сликаат пред возот, тој им дозволил, но човекот си е мајтапчија

Едноставно не можеше да му одолее на искушението :).

Кога романтичниот дечко ѝ рече да замижи и да седне на креветот, девојката очекуваше друг тип на изненадување

Вака некако изгледа романтиката на 21 век :).

Дрогирана девојка со главата во буре, а нозете нагоре

Еден хуман случаен минувач се обиде да ѝ помогне, но потоа таа почна да прави уште поголеми глупости. Ќе остане вечна мистерија, како се нашла во ситуацијата со главата во бурето.

Колку е сурова зимата во Норилск, Русија?

Избор видеа снимени оваа зима во едно од најсуровите места за живеење на планетата. Погледнете со какви маки се соочуваат жителите на Норилск.

Дебелкото игра игра со другарите: Погоди ја чоколадата

Со вакви пријатели, кому му требаат непријатели?

Ученикот скокна да го тепа наставникот во училиште во Холандија

Изгледа само ваква реакција е исправна во ваква ситуација. Во секој друг случај наставникот би летал од работа. Што мислите вие за постапката на наставникот?

12 факти за времето кои можат да ги изненадат дури и историчарите

Научниците открија дека колку повеќе универзумот се намалува, толку повеќе времето се забрзува. Ова значи дека денови кои брзо поминуваат не се субјективни сензации, туку објективна реалност. Напредокот ги тера годините и вековите да поминуваат уште побрзо – она за ​​што на луѓето им биле потребни векови за да го постигнат, сега се постигнува за само неколку години. И нашето разбирање на времето и историјата е искривено под влијание на овие фактори.

Кај сте бе шоферишта? Како возењето по снегот?

Еве ви една лекција по возење во зимски услови.

Вакви стаорци никогаш во животот не сте виделе!

Ако мислите дека сте виделе многу во вашиот живот, тогаш погледнете го овој гигантски стаорец што беше снимен на улица во Италија. Замислете колку треба да биде голема мачката за да се справи со ваков стаорец. Попаметно е директно да го донесат тигарот од зоолошката.

Крадци на снег фатени на дело?!

Дури и кога го има во изобилие, тие го крадат :). Сепак се работи за луѓе кои не сакаат снегот само да го преместуваат од едно месно на друго, туку да го исчистат еднаш засекогаш.

Бургер Кинг Русија почна да дава сок во неограничени количини и на смешките им нема крај

Секој муштерија може сам да си наточи сок колку му душа сака. А Русите си доаѓаат подготвени, со туби од по 10 литри :).

Сам, вооружен ограбувач против цел мексикански ресторан, полн со гости

Од толку гости и вработени, голема е веројатноста дека ќе се најде некој поголем маж и од него. Гледајте што се случи.

Приказните за 5 милијардери на кои детството им поминало во сиромаштија

Во светот има повеќе од 2.200 милијардери чие вкупно богатство надминува 6 трилиони долари. Повеќето сопственици на неверојатно богатство дошле до овој успех така што наследиле профитабилен бизнис или заработиле капитал откако дошле на чело во веќе позната компанија. Меѓутоа меѓу нив има и луѓе кои успеале да ги изградат своите бизнис империи почнувајќи од нула, и покрај тешкото и далеку од богатото детство.

15 карти, кои ни откриваат некои фасцинантни факти за овој свет

Се покажа дека дамките на кожата на жирафите можат да откријат од каде потекнуваат. И стаорците веќе се населиле на сите континенти, со исклучок на Антарктикот и мала канадска провинција, која го измислила својот оригинален начин за контрола на штетници. Кој би помислил дека, гледајќи ги картите на светот, можат да се научат толку многу нови факти, приказни, па дури и да се добијат одговори на интересни прашања.

Возачот смешно заглави во подземниот паркинг, на начин што никој не може да го извади

Старите велат како влегол така ќе излезе, но овој заглави на многу забеган начин.

Новиот „10 годишен предизвик“ покажа дека голем број на „грди пајчиња“ се претвориле во лебеди

Интернетот никогаш не дозволува да ни биде досадно, а сега најновиот тренд е 10 Year Challenge, кој доби голема популарност кај луѓето. Суштината на предизвикот е едноставна ,објавувате една фотографија од пред 10 и веднаш до неа, фотографија од оваа година. Сепак кај некои луѓе оваа разлика е драстична. Оние кои пред 10 години ги задевале дека се „грди пајчиња“ станале вистински „лебеди“ и не се срамат да го покажат тоа.

На сите натпревари на овој парагвајски фудбалски тим можете да видите куче, а за тоа постои срцезатоплувачка причина

Парагвајскиот фудбалски тим „2 мај“ стана познат низ целиот свет, благодарение на необичниот асистент, кој го пронашол тренерот Карлос Хара Сагиер. Станува збор за неверојатно куче. Тоа учествува во сите настани на фудбалерите и стана вистински пријател на менторот на тимот. Ова интелигентно животно е обожавано од сите – од менаџерите на тимот и играчите до фановите. И навистина има што да се сака.

+
cheap Ncs gymshark Yoga clothing cheap Ncs swissgear backpack cheap Ncs anello backpack Asian sex video NCS European News Web NCS NEWS web cheap Ncs off white Sportswear NCS European websites cheap Ncs hydro flask Water bottle cheap Ncs fjallraven backpack