Агенда.мк

контент агрегатор

Православните верници слават Богојавление – Водици

Скопје инфо Јан 19, 2019 0

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на свети Јован, кој од тогаш се нарекува Крстител.... Читај понатаму

Низ Скопје посебен сообраќаен режим поради Водици

Скопје инфо Јан 19, 2019 0

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и... Читај понатаму

Скопје се подготвува за Водици (фото)

Скопје инфо Јан 19, 2019 0

Православните верници денеска го слават големиот христијански празник Богојавление – Водици, кој се празнува... Читај понатаму

Познати условите за трансферот на Игуаин во Челзи

А1он Јан 19, 2019 0

Медиумите ги објавија условите за трансферот на Гонзало Игуаин во Челзи. Тој му припаѓа... Читај понатаму

„Ла Пренса“објавија празна насловна страница

А1он Јан 19, 2019 0

Најстариот и најчитаниот весник во Никарагва „Ла Пренса“ вчера излезе со празна насловна страница... Читај понатаму
„Фич“: Кредитниот рејтинг за Македонија е ББ со позитивен изглед
„На потврдата на рејтингот ББ влијаеjа историјатот на кохерентна макроекономска и финансиска политика, која го поддржува долготрајниот фиксен девизен...
Хуманитарен настан за децата со посебни потреби
Хуманитарен настан насловен „Хуманоста на дело“ ќе се одржи денеска во ресторанот „Амбрела“ организиран од Специјалните олимпијци на Македонија...
Познати условите за трансферот на Игуаин во Челзи
Медиумите ги објавија условите за трансферот на Гонзало Игуаин во Челзи. Тој му припаѓа на Јувентус, а игра за...
Православните верници слават Богојавление – Водици
Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште од вториот век. Поврзан е со...
„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија
Скопје, 19 јануари 2019 (МИА) – Aгенцијата „Фич” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ, со позитивен...
Хуманитарен настан за децата со посебни потреби
Хуманитарен настан насловен „Хуманоста на дело“ ќе се одржи денеска во ресторанот „Амбрела“ организиран од Специјалните олимпијци на Македонија...
[МК песна на месецот] „Rotator“ од Rib ft. David Best
Rib. Еден од моите омилени македонски бендови, особено по излегувањето на албумот Farewell Hug од 2017та година. Ако го...
Заев: Водици повикува на духовна зрелост
Објавено на 19 јануари, 2019 во 11 часот и 00 минути Премиерот Зоран Заев, по повод верскиот празник Богојавление...
Џафери го честита Водици
82 обвинители од јавните обвинителства низ земјава ја тужат државата пред домашните судови за неисплатени додатоци во вкупен износ...
Карлеуша доживеала нервен слом
Српската пејачка Јелена Карлеуша доживеала нервен слом, вели нејзин близок пријател за српските медиуми. Пејачката имала тежок нервен слом...
Германија ги повикува Британците да останат во ЕУ
Водечки фигури од германската политика ја повикуваат Велика Британија да остане во Европската унија. Тие упатија писмо објавено во...
Поетска и романтична: Новата колекција на Зухаир …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење...
Иван Лотески го фати крстот во Охрид
Меѓу стотината верници кои утрово се фрлаа по Светиот крст во осветените води на Охридското Езеро, најсреќен беше 28-годишниот...

cheap Ncs off white Sportswear cheap Ncs fjallraven backpack NCS European News Web free sex movie Ncs National news Japan porn video Asian sex video NCS European websites cheap Ncs anello backpack Ncs's News