24фудбал

Македонија

Ивановски: Стоев на центарот од теренот, чекав...

22.01.2019

Искусниот македонски напаѓач не е задоволен од досегашниот учинок во дресот на Хајдук од Сплит, вели дека може многу повеќе, тој се здоби со повреда на подготовките во Белек, а самиот потврди дека не е познат периодот кога ќе се врати на терените.

Англија

Челси следното лето ќе избира, ќе го позајми Игуаин на уште 12 месеци или ќе го купи на две рати

24.01.2019

Јувентус ги откри деталите од трансферот на Гонзало Игуаин во Челси, „сините“ добија две опции, да го позајмат Аргентинецот на уште 12 месеци или во целост да го купат за 36 милиони евра.

Лига на Шампиони

Клоп: Постојат две екипи против кои не би сакал да се сретнам во ЛШ

19.12.2018

Германскиот фудбалски стратег не сакал да има „средба“ со поранешниот клуб кој го предводеше во Бундеслигата, но, и екипата која според него има големо искуство во својот состав и претставува фаворит број еден за европската титула сезонава.News web European News Web cheap yeti cup cheap anello backpack cheap off white Sportswear cheap fjallraven backpack News cheap tumi backpack Asian sex video cheap gymshark Yoga clothing