Телевизија 24

Ударни вести

Економија

Најнови вести


Иницијатива за прогласување на 2-ри јануари и 2-ри мај за неработни денови, како и воведување на седумчасовен работен ден, ќе поднесе до Владата на Република Македонија Синдикатот на работниците од управата, правосудн...

Свет

Најнови вести


Повлекувањето на Велика Британија од ЕУ ќе предизвика големо оптоварување на буџетите на земјите-членки на Унијата, а само Австрија ќе ја чини околу 650 милиони евра.

Според австриските медиуми, ниту една вари...

Спорт

Најнови вести


Македонските одбојкари кои на почетокот на месецот за прв пат во историјата изборија учество на едно Европско првенство, вечер ќе ги дознаат противниците во групата.

Жрепката ќе се одржи во Брисел со почеток в...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Документарниот филм „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска светска премиера ќе има на 28 јануари, на Филмскиот фестивал „Санденс“ (Sundance) во Парк Сити, во Ју...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Со 800 илјади евра ќе се подржи печатењето и дистрибуцијата на печатените медиуми од општ и информативен карактер посочи министерот задолжен за комуникации, отчетност транспаретнопст Роберт Поповски...


Ферари ќе го замени шефот на тимот Маурицио Аривабене со поранешниот технички директор Матија Биното откако екипата остана без титула минатата сезона во Формула 1, тврди „Газета дело спорт“.

Официј...


Во денешна Грција, додека социоекономските превирања ја уништуваат Јужна Европа, се одвиваат три различни приказни, и секоја претставува приказна на една поинаква генерација на млади кои се вљубуваат во странци, за на...


Медичи биле олигархиско семејство, чии претставници помеѓу 12 и 17 век постојано бил владетели со Фиренца. Од династијата Медичи произлегле римски папи, неколку членови на кралското семејство на Франциј...


Ncs Shopping cheap Ncs hydro flask Water bottle Ncs National news cheap Ncs off white Sportswear cheap Ncs fjallraven backpack NCS European News Web cheap Ncs anello backpack NCS NEWS web Ncs's News cheap Ncs gymshark Yoga clothing