Актуелно

По зголемувањето на даноците и пресметката со пазарџиите Заев и...

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Јавното обвинителство е во спрега со власта уценето од незаконски...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Зоран Заев, Кочо Анѓушев и Горан Сугарески треба да се засрамат и...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Заев да не се крие во Германија - нека дојде и нека распише избори

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Пресс 24

Народот е незадоволен, оваа гарнитура треба да си замине што поскоро

Интервју на Владимир Ѓорчев, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Прес 24

Тешкиот живот е заеднички за сите граѓани, Заев ги манипулира и Албанците

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Коха 

Фото + Видео


cheap swissgear backpack Asian sex video cheap yeti cup cheap tumi backpack cheap hydro flask Water bottle cheap off white Sportswear cheap fjallraven backpack News European News Web free sex video