притисни ентер »

Топ вести

Топ вести

Нова провокација од Врањеш на инстаграм

Нова провокација од Врањеш на инстаграм

Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандалите, кога фудбалер Огњен Врањеш објави нејзини голи фотографии. Приказната околу аферата со денови не запира. Јелена Карлеуша објави фотографија на Инстаграм, во лежечка положба, пејачката си ги сликаше нозете, облечена во спортска варијанта. Тоа што ги изненади многумина е објавата на Огњен Врањеш кој

Зошто Анџелина Џоли со години не ја поднесува Шарлиз Терон?

Зошто Анџелина Џоли со години не ја поднесува Шарлиз Терон?

Бред Пит очигледно ја преболе својата животна љубов, ама за нова девојка ја одбра колешката која неговата бивша жена не може ни да ја смисли. Актерот наводно повеќе од месец дена излегува со русокосата Шарлиз Терон. Светските медиуми се преполни со наслови дека тие се лудо вљубени еден во друг. --> Дури проструи веста и дека ги запознал Шон Пен, поранешниот

Андре Риу за првпат во живо во Македонија!

Андре Риу за првпат во живо во Македонија!

На 6 јуни 2019, во aрената „Борис Трајковски “ во Скопје Светската ѕвезда Андре Риу ( André Rieu ) е несомнено еден од најпопуларните интернационални музичари на нашето време. Насекаде прославен како современиот „ крал на валцерот “ од Мексико до Австралија, Андре Риу свири во своја сопствена лига пред 600,000 публика годишно, надминувајќи ги дури

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Кевин Принс Боатенг го потврдил трансферот во Барселона. Интернационалецот од Гана оди на изнајмување и треба да пристигне во Шпанија подоцна денес и од утре веќе да биде играч на Барса. Боатенг веќе се збогувал со своите соиграчи во Сасуоло, а според еден од нив, играчот го дефинирал трансферот како „шанса на неговиот живот“. Се очекува 31-годишниот

Македонија

Џафери-Ерјавец: Поддршка од Словенија за членството на Република Македонија во НАТО и ЕУ

Џафери-Ерјавец: Поддршка од Словенија за членството на Република Македонија во НАТО и ЕУ

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со министерот за одбрана на Република Словенија, Карл Ерјавец кој престојува во официјална посета на Република Македонија. Претседателот Џафери се заблагодари за поддршката што Република Словенија ја дава за членството на Република Македонија во НАТО и ЕУ. Неговата

Второобвинетиот Бесим Беља даде исказ за убиството на Никола Саздовски

Второобвинетиот Бесим Беља даде исказ за убиството на Никола Саздовски

Второобвинетиот Скендер Демири, во исказ пред судот на рочиштето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, рече дека не е виновен и дека не знае зошто воопшто застанале со возилото, бидејќи во моментот конзумирал марихуана. – Не сум крив, ниту јас, ниту Јетон. Само Бесир има учество. Ние двајца влеговме само со намера да ги раздвоиме, изјави Демири,

МАН: Осуда за заканите упатени од Зоран Азманов

МАН: Осуда за заканите упатени од Зоран Азманов

Македонската асоцијација на новинари најостро ги осудува заканите и неоснованите лаги кои јавно Зоран Азманов во континуитет ги шири по потреба за новинари, уредници и медиуми во Македонија. „Го повикуваме Зоран Азманов веднаш да се извини за лагите клеветите и навредите кои денеска ги изрече на прес конференција. Ги повикуваме надлежните институции

Османи: Македонија станува пример за регионална соработка

Османи: Македонија станува пример за регионална соработка

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред средбата со новоназначената генерална секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу истакна дека нема подобра земја за посета на Советот од Македонија бидејќи, како што рече, земјата станува пример за регионална соработка. – Земјата станува

Скопје

Дефектот на Јане Сандански е саниран

Дефектот на Јане Сандански е саниран

Дефектот на бул.Јане Сандански бр18 висока зона е саниран, водоснабдувањето е нормализирано во 15:30 часот.

ФОТО: Град Скопје "дере" во Државна - за паркинг 70 денари час

ФОТО: Град Скопје "дере" во Државна - за паркинг 70 денари час

Ако недај Боже некој ваш близок се повреди, Владата и Град Скопје ви препорачуваат во болница да го однесете со некој од автобусите на ЈСП. Ако случајно се решите да го донесете со автомобил, поради тоа што ќе го загадувате воздухот, ќе треба да платите неверојатни 70 денари за еден час. Ако треба да почекате неколку часа за некои испитувања или резултати

Градоначалникот на Бутел на работа со автобус

Градоначалникот на Бутел на работа со автобус

Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски, вчера по препораките на Град Скопје поради енормното загадување на територијата на Скопје го користеше превозот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Градоначалникот Смилевски исто така апелира до граѓаните на Општина Бутел и до општинската администрација да го користат бесплатниот превоз на

Хроника

Во вреќа со отпад во Општина „Ѓорче Петров“ пронајдена шок-бомба

Во вреќа со отпад во Општина „Ѓорче Петров“ пронајдена шок-бомба

Екипи на ЈП „Комунална хигиена“ извршувајќи ги своите работни активности денеска во Општина Ѓорче Петров пронашле шок-бомба во вреќа со отпад. Како што соопштија од Јавното претпријатие, вработените во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје во исфрлена вреќа со отпад на улицата Македонска преродба во скопската општина Ѓорче Петров, забележале шок-бомба. Еко-патролата

Нападнат полицаец во Крушево

Нападнат полицаец во Крушево

На 20.01.2019 година во 14.00 часот во Крушево, кај градската автобуска станица, при извршување работни задачи од областа на сообраќајот, полициски службеник бил физички нападнат од Г.Д.(40) од Прилеп. Г.Д. бил лишен од слобода и приведен во Полициската станица Крушево.  По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна

Три лица добија кривични пријави поради измама со имот

Три лица добија кривични пријави поради измама со имот

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Г.С.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело ,,фалсификување исправа“ и против Г.С.(50) и Ж.Т.(48), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „несовесно работење во

Неколкумина уапсени поради тешки кражби во Штип

Неколкумина уапсени поради тешки кражби во Штип

СВР Штип расветли пет кривични дела извршени во периодот од 15.01.-19.01.2019 година на подрачјето на ПС Штип од кои три „тешка кражба на дрзок начин“, „разбојничка кражба“ и „тешка кражба“, за кои осомничени сторители се Б.Ј.(21), О.М.(31), А.М.(22), С.Д.(27), Е.М.(26) и тројца 16 годишни лица.  Осомничените од оштетените граѓани одзеле, мобилни телефони,

Балкан

Продолжува комисиската расправа во грчкиот Парламент за Преспанскиот договор

Продолжува комисиската расправа во грчкиот Парламент за Преспанскиот договор

Во 10.30 часот по локално време, денеска продолжува расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот Парламент за нацрт закон според кој се ратификува и стапува на сила Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА од Атина. Според најавите на претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, на вчерашниот брифинг со новинарите,

Ципрас ја соопшти „Вистината за Преспанскиот договор“

Ципрас ја соопшти „Вистината за Преспанскиот договор“

Премиерот на Грција Алексис Ципрас објави видео порака упатена до граѓаните, во која истакнува дека дошло време да се изнесат фактите за Преспанскиот договор со Македонија и да се „дознае вистината“. -Со Преспанскиот договор ја штитиме нашата покраина) Македонија. Го надминуваме стравот и инцерцијата за самодоверба и го отвораме патот на мир и привремен

Рама и официјално стана шеф на албанската дипломатија

Рама и официјално стана шеф на албанската дипломатија

Албанскиот Парламент денеска со 78 гласови „за“, без присуство на опозициските пратеници, ја одибри Уредбата со која актуелнот премиер Еди Рама ја презема и должноста министер за Европа и надворешни работи на Албанија. Претходно, со 77 гласови „за“ и еден „воздржан“ парламентот од оваа функција го разреши досегашниот шеф на дипломатијата Дитимир Бушати

Британец и грчки војник обвинети за шпионажа во Грција

Британец и грчки војник обвинети за шпионажа во Грција

Грчките власти денеска покренаа обвиненија за шпионажа против еден британски државјанин и еден грчки војник, кои биле уапсени вчера во пограничната зона на границата меѓу Грција и Турција. Полицијата првично покрена обвиненија против двајцата мажи, на возраст од 25 и 29 години, за „неовластен влез во ограничено воено подрачје“, но Обвинителството од

Свет

Британската премиерка Тереза Меј го објави својот „план Б“

Британската премиерка Тереза Меј го објави својот „план Б“

Британската премиерка Тереза Меј го објави својот „план Б“ за Брегзит, кој многу наликува на „планот А“, во обид во Парламентот да издејствува усвојување на отфрлениот договор за излез на Велика Британија од ЕУ откако ќе обезбеди промена на ставот на Унијата за границата со Ирска. Зборувајќи за тоа што планира да направи откако британскиот Парламент

Црниот биланс во експлозијата на нафтовод во Мексико надмина 90

Црниот биланс во експлозијата на нафтовод во Мексико надмина 90

Повеќе од 90 лица загинаа во експлозијата на оштетен нафтовод во централната мексиканска држава Хидалго, вели гувернерот Омар Фајад. Претходната бројка на загинати изнесуваше 89, пренесува „Спутник“. „Ситуацијата е променета, 91 луѓе починаа од сериозни изгореници”, изјави Фајад за радиостаницата „Имахен“, додавајќи дека 52 луѓе се хоспитализирани

Десетмина загинати при пожар на два брода во Керчинскиот Теснец

Десетмина загинати при пожар на два брода во Керчинскиот Теснец

Најмалку 10 лица загинаа во пожари што избувнаа на два брода, што пловат под знаме на Танзанија, во водите на Керчинскиот Теснец, соопшти вечерва руската Федерална агенција за поморска и речна пловидба. Агенцијата претходно информираше дека пожарите избувнале откако на едниот од бродовите се случила експлозија, по што членови на нивните екипажи почнале

Израелски град ги „брише” жените од погледот на јавноста

Израелски град ги „брише” жените од погледот на јавноста

Ултраортодоксна општина источно од Тел Авив избришала политичарка од една рекламна кампања, што не е прв случај, а некои луѓе велат дека оваа практика има за цел целосно да ги „избрише израелските жени”, пренесува РТ. Ликот на Ципи Ливни, лидер во либералната опозициска партија „Хатнуа“ бил отстранет од еден билборд во густо населената општина Бнеи

Life

Нова провокација од Врањеш на инстаграм

Нова провокација од Врањеш на инстаграм

Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандалите, кога фудбалер Огњен Врањеш објави нејзини голи фотографии. Приказната околу аферата со денови не запира. Јелена Карлеуша објави фотографија на Инстаграм, во лежечка положба, пејачката си ги сликаше нозете, облечена во спортска варијанта. Тоа што ги изненади многумина е објавата на Огњен Врањеш кој

Зошто Анџелина Џоли со години не ја поднесува Шарлиз Терон?

Зошто Анџелина Џоли со години не ја поднесува Шарлиз Терон?

Бред Пит очигледно ја преболе својата животна љубов, ама за нова девојка ја одбра колешката која неговата бивша жена не може ни да ја смисли. Актерот наводно повеќе од месец дена излегува со русокосата Шарлиз Терон. Светските медиуми се преполни со наслови дека тие се лудо вљубени еден во друг. --> Дури проструи веста и дека ги запознал Шон Пен, поранешниот

Андре Риу за првпат во живо во Македонија!

Андре Риу за првпат во живо во Македонија!

На 6 јуни 2019, во aрената „Борис Трајковски “ во Скопје Светската ѕвезда Андре Риу ( André Rieu ) е несомнено еден од најпопуларните интернационални музичари на нашето време. Насекаде прославен како современиот „ крал на валцерот “ од Мексико до Австралија, Андре Риу свири во своја сопствена лига пред 600,000 публика годишно, надминувајќи ги дури

„Глобал гејм џем“ во Скопје и Битола од 25 до 27 јануари

„Глобал гејм џем“ во Скопје и Битола од 25 до 27 јануари

„Глобал гејм џем“ е најголемиот интернационален настан за креирање игри кој се одржува еднаш годишно, истовремено на повеќе локации низ целиот свет во вид на 48-часовен маратон. Како дел од International Game Developers Association (IGDA) неговата цел е да ги обедини сите кои креираат или имаат желба да креираат игри и да поттикне креативност, соработка

Забава

Потресена и скршена Јелена Карлеуша пристигнала на снимање во Гранд

Потресена и скршена Јелена Карлеуша пристигнала на снимање во Гранд

По сите шпекулации за нејзиното доаѓање пејачката Јелена Карлеуша конечно се врати во Србија. Таа денеска пристигна во студиото на Гранд и продолжи заедно со останатите членови од жирито да ја снима емисијата „Ѕвездите на Гранд“. Пејачката по секс скандалот замина со своето семејство во Кина кај својот сопруг Душко, но бидејки многуте обврски и закажани

КАКО Е МОЖНО: Северниот пол може да стане јужен

КАКО Е МОЖНО: Северниот пол може да стане јужен

Северниот пол брзо се оддалечува од Канада и се поместува кон Сибир. Земјиното магнетно поле, на кое се темелат глобалните навигациски системи, забрзано се менува. Поради тоа, Светскиот магнетен модел (WMM), наместо во 2020 година, како што беше планирано, ќе се ажурира на 30 јануари годинава. Иако првично беше објавено дека ажурирањето на Светскиот

Карлеуша се вратила од Кина! Се појавила на снимање "Ѕвездите на Гранд"! Обезбедувањето излегло по неа (фото/видео)

Карлеуша се вратила од Кина! Се појавила на снимање "Ѕвездите на Гранд"! Обезбедувањето излегло по неа (фото/видео)

Не сакала да дава изјави Пеачката Јелена Карлеуша откога се најде во центар на по*но скандалот, брзо потезно заминала за Кина кај својот сопруг Душко Тошиќ. Иако се шпекулирало околу тоа дали ќе се врати на снимање на "Ѕвездите на Гранд", поп дивата покажала максимално професионална, со што се појавила на Кошутњак. Пеачката не била расположена да дава

Реакцијата на бебево што првпат го слуша гласот на својата сестричка ќе ви го разубави денот (ВИДЕО)

Реакцијата на бебево што првпат го слуша гласот на својата сестричка ќе ви го разубави денот (ВИДЕО)

46 Споделувања Share Tweet За денешното позитивно видео на денот „виновна“ е Керол Дајен Бенџамин – мајка на две деца од Медисон. Таа на интернет ја постави снимката од моментот кога нејзината ќеркичка Скарлет за првпат го слуша гласот на својата постара сестра. Малата Скарлет се родила три месеци порано од предвидените девет, а мајката веднаш знаела

Економија

ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВА: По овие цени ќе полните резервоари од денес

ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВА: По овие цени ќе полните резервоари од денес

Нови цени на нафтените деривати од денеска стапуваат на сила. Регулаторната комисија после неколку неделен пад на цените, донесе одлука која носи пресврт . Цените скокнаа а согласно таа одлука УРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 по полноќ поскапуваат за 2,5 денари а тоа значи дека ќе ги полните резервоарите со нив по цена од 61,00 денари по литар, односно

Бектеши: ДУИ ќе повика на јавна расправа за Законот за трговија на зелените пазари

Бектеши: ДУИ ќе повика на јавна расправа за Законот за трговија на зелените пазари

Министерот за економија Крешник Бектеши вечерва најави дека во наредните денови координаторот на пратеничката група на ДУИ Алими ќе повика јавна расправа што ќе се одржи во Собранието на Република Македонија за Законот за трговија на зелените пазари. – Имајќи предвид дека ние докрај не сме запознаени за мотивите зошто по една година од усвојувањето

Заев: Мајкрософт претставува сериозен партнер на Република Македонија

Заев: Мајкрософт претставува сериозен партнер на Република Македонија

Како што се наведува во соопштението од владата, на средбата било заклучено дека соработката со оваа  компанија ќе се продлабочува  во процесите на дигитална трансформација и обезбедување на сајбер безбедност. Премиерот Зоран Заев, министерот Дамјан Манчевски и претседателот на Националниот совет за ИКТ во Владата на Република Македонија, Владимир

Промоторите во историјата: Владата ќе вработи 30 луѓе во три канцеларии во светот за промоција на државата

Промоторите во историјата: Владата ќе вработи 30 луѓе во три канцеларии во светот за промоција на државата

Нема да има промотори кои ќе носат странски инвеститори, туку канцеларии во три земји во светот преку кои ќе се промовираат предностите за вложување во Македонија и ќе сепродаваатдомашните производи надвор. Владата размислува да отвори канцеларии во Германија, САД и најверојатно во Турција во кои ќе вработи по десетмина луѓе. Нивната цел ќе бида слична

Техно

WhatsApp го ограничи испраќањето на една порака до најмногу пет корисници

WhatsApp го ограничи испраќањето на една порака до најмногу пет корисници

Апликацијата за испраќање на пораки WhatsApp од денеска го ограничи до пет бројот на корисници или групи на кои може да им се прати една истата порака, соопшти заменик претседателот за комуникации на компанијата, Викторија Грант. – Од денеска утврдуваме лимит на пет пораки низ целиот свет, изјави таа. Раководител за комуникации на WhatsApp, Карл Вуг

Samsung Galaxy S10 X ќе има 5G и лудо моќен хардвер

Samsung Galaxy S10 X ќе има 5G и лудо моќен хардвер

Samsung Galaxy S10 X ќе биде моделот на Samsung со 5G и лудо моќен хардвер кој ќе донесе значителни подобрувања на перформансите. Според новите информации Samsung Galaxy S10 X ќе располага со 6.7 инчен HD Infinity O дисплеј, ќе има моќен осум-јадрен процесор, Snapdragon X50 модем, 256 GB основна вградена меморија, меѓу 8 и 12 GB RAM и импресивна батерија

Следен чекор – „освојување“ на Месечината?

Следен чекор – „освојување“ на Месечината?

Изминатава недела една од главните вести во светот беше дека тестовите на кинеската мисија на месечината со ‘ртење на растенијата се успешни. За жал растението не успеа да ја преживее првата ладна ноќ на Месечината. Резултатите од овој експеримент се значајни и за иднината на истражувањето на вселената, но на покус рок првите чекор, колонии на Месечината

Apple повторно го продава iPhone SE во САД

Apple повторно го продава iPhone SE во САД

Благодарение на извештаите од повеќе различни извори видливо е дека Apple има проблеми во продажбата на своите најнови модели на iPhone и дека нивната продажба донекаде потфрлила. Како еден од чекорите кои компанијата од Купертино ги презема со цел делумно да ја поправи состојбата во својот оддел за мобилни уреди е повторната продажба на моделот, кој

Спорт

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Боатенг потврдил: Одам во Барса

Кевин Принс Боатенг го потврдил трансферот во Барселона. Интернационалецот од Гана оди на изнајмување и треба да пристигне во Шпанија подоцна денес и од утре веќе да биде играч на Барса. Боатенг веќе се збогувал со своите соиграчи во Сасуоло, а според еден од нив, играчот го дефинирал трансферот како „шанса на неговиот живот“. Се очекува 31-годишниот

СП 2019: Шпанија подобра од Бразил, Норвешка го доби скандинавското дерби

СП 2019: Шпанија подобра од Бразил, Норвешка го доби скандинавското дерби

Шпанската ракометна репрезентација оствари победа над Бразил со 36-24 (19-13) во натпревар од втората фаза од Светското првенство во Германија и Данска. Шпанија одигра одличен дуел во Келн и од почетокот до крајот ја имаше контролата на натпреварот. Бразил не ја покажа играта од мечот со Хрватска и докажа дека нема сили за евентуален пласман во полуфиналето

Сорентино му „врати“ на Роналдо за скршената глава, но Јуве победи (видео)

Сорентино му „врати“ на Роналдо за скршената глава, но Јуве победи (видео)

Јувентус стигна до рутинска 3:0 победа над Киево во својот прв меч во 2019 година, за да покаже дека зимската пауза не влијаела на формата на доминантниот тим во Италија во последната деценија. Даглас Кошта го отвори резултатот во 13. минута, а до финишот на полувремето беше решен победникот откако Емре Џан во 45. минута зголеми на 2:0. Кристијано

Серена заборави дека веќе не е број 1 е во женскиот тенис (видео)

Серена заборави дека веќе не е број 1 е во женскиот тенис (видео)


Shopping cheap off white Sportswear European News Web free sex video Asian sex video European websites free sex movie National news News News web