НЕ ПРОПУШТАЈТЕ

Прва продавница на Starbucks во Италија

Starbucks направи огромно пробивање на италијанскиот пазар со отворањето на својата прва продавница во луксузниот Милано.  Новиот отворен објект на Starbucks создаде хаос кај граѓаните...

LIFESTYLE

Македонски софтвер кој се бори на глобалниот пазар

Македонската компанија за развој на софтверски продукти Интертек направи софтвер кој е единствен на македонскиот и регионалниот пазар,  кој опфаќа повеќе бизнис процеси, како...

Појадувајте како Путин!

Како изгледа појадокот на еден од најмоќните луѓе во светот, кој се обидува да живее многу здраво. Појадокот на првиот човек во Русија изгледа вака:...

МОДА

ЗДРАВЈЕ

Квалитетно овошје за подолг и поздрав живот

Шпанска студија потврди дека луѓето кои јадат седум порции овошје и зеленчук дневно, во просек живеат година дена подолго од оние кои не го практикуваат...

СЕМЕЈСТВО

Зголемете го хемоглобинот во крвта!

Оваа витамниска „бомба“ или лековит еликсир е толку добар и проверен лек за зголемување на хемоглобинот, подигнување на нивото на крвните зрнца и подобрување...

Дали мажите и жените може да имаат пријателски однос?

Чуден е пријателскиот однос помеѓу мажите и жените. Иако сме свесни суштества, во нас постојат инстинкти кои често знаат да бидат посилни од нашата свест, па...

Сопругата на Џеф Безос ќе биде 7-та најбогата личност благодарение на разводот

  Пред-брачниот договор понекогаш знае да биде доста незгоден за браковите. Сепак, се случува и тоа, љубовта знае да избледе па често, особено во денешно...

Колачи со мед за среќа.

Традиционално секоја година за православниот празник Василица се прават Василици- колачиња со мед за кои се верува дека ако се јадат за Стара Нова...

Што ќе откриете за себе според месецот на раѓање?

Месецот на раѓање не го одредува само хороскопскиот знак, туку влијае и на здравјето и на склоноста кон одредени професии. Бебињата родени во декември поретко...

ИНТЕРВЈУА

Форбс : Запознајте го Македонецот кој се бори против загадувањето на...

Кој е Горјан?  Горјан е софтверски инженер, еко активист, ТЕД говорник и креатор на МојВоздух. Тоа е описот ако сакам да изгледам важен. Горјан всушност...

Која жена зрачеше со сексипил за пречекот на Новата година?

“Како зрачиш, така привлекуваш“ ,вели Љупка Митрова.   Женствена со доза на сексипил како вистинска холивудска ѕвезда,за Новогодишната ноќ ги впери погледите во неа. Ексклузивно за...

КУЛТУРА

Следете не:

1,221фановиLike

НАЈПОПУЛАРНО


free sex video Ncs National news cheap Ncs tumi backpack NCS European News Web NCS NEWS web cheap Ncs anello backpack cheap Ncs swissgear backpack NCS European News Web cheap Ncs off white Sportswear Ncs's News