LATEST ARTICLES

Бод за Вардар против ПИК Сегед, Дибиров промаши победа

  Ракометарите на Вардар одиграа нрешено во Унгарија кај ПИК Сегед 26:26 во рамките на четвртото коло во Лигата на шампионите. Вардар прва пат од почетокот на сезоната не успеа да го освои целиот плен, а воедно ја прекина серијата...

Шејн Ларкин станува Хрват?

Еден од најдобрите кошаркари во Евролигата, Шејн Ларкин вели дека е отворен за идејата да добие хрватски пасош и во иднина да игра за репрезентацијата на „коцкестите“. Плејмејкерот на Анадолу Ефес вели дека ќе размисли за таа идеја, откако објасни...

Окслејд-Чембрлен: Салах нека остане „себичен“, само нека дава голови

Алекс Окслејд-Чембрлен вели дека е задоволен од „себичноста“ на Мохамед Салах, сè додека Египќанецот продолжува да дава голови за клубот од „Енфилд“. Салах беше нападнат од Садио Мане при 3:0 победата над Барнли минатиот месец, откако Сенегалецот сметаше дека тој...