LATEST ARTICLES

Бод за Вардар против ПИК Сегед, Дибиров промаши победа

  Ракометарите на Вардар одиграа нрешено во Унгарија кај ПИК Сегед 26:26 во рамките на четвртото коло во Лигата на шампионите. Вардар прва пат од почетокот на сезоната не успеа да го освои целиот плен, а воедно ја прекина серијата...

Мемфис се подготвени да се откажат од Гасол и Конли

Челниците на НБА франшизата Мемфис Гризлис биле подготвени да ги слушнат понудите од другите тимови за двете најголеми ѕвезди во тимот, Марк Гасол (33) и Мајкл Конли (31). Планот на Мемфис е во наредните години да го градат тимот околу...

Данска и Шведска можат да ја наместат Норвешка

Данска и Шведска пред очите на спортската јавност, на Европсското првенство во фудбал во 2004 година, го наместија својот натпревар (2:2) и ја елиминираа Италија од понатамошните борби. Слично сценарио се најавува 15 години подоцна, разликата е само што сега...