TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Предавање за сесловенските просветители Кирил и Методиј во Вашингтон

Глас на Америка - пред: 3 часа

Целта на настанот во македонската амбасада во Вашингтон е во САД да се промовираат македонската култура, јазик и културно наследство Предавање за сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј синоќа во македонската амбасада во Вашингтон одржа ...

Заев: Денешниот ден нé повикува да го одбележиме извонредното историско-културолошко и епохално просветителско значење за Европа, светот и Република Северна Македонија

Сител

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со низа активност го одбележа Денот на светите просветители Свети Кирил и Методиј

Курир

Заев: Мисијата на светите браќа Кирил и Методиј е еден од првите примери на поврзување на различни култури со истовремено почитување на разликите

Сител

Македонија го чествува денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј

Канал5

Фактор Руска реч 24 Вести +инфо Курир Емитер OhridNews iPortal

153 поврзани вести »

Крајот на епохата на Меј отвора нови можности за брегзитот

Нетпрес - пред: 2 часа

Британската премиерка Тереза Меј во петокот порача дека поднесува оставка, со што ја отвори трката за новиот челник на конзервативците кои ќе мора да побараат нов договор во врска со истапувањето на Обединетото Кралство од Европската унија.

Британците ја заборавија Меј и прашуваат за ,,момчето од подиумот” (ВИДЕО)

Канал5

Меј ќе биде домаќин на Трамп пред да замине од функцијата

Глас на Америка

Новата „железна дама“ не издржа, Тереза Меј се повлекува од премиерската функција

ТВ21

Слободен Печат Канал5 МКД Слободен Печат Телма Независен Независен Слободен Печат

144 поврзани вести »

Изгоре стан во Карпош 4, станарот заврши во болница

1tv - пред: 4 часа

Изгоре стан во Карпош 4. Пожарот избувнал околу 10 часот. Уништена кујна, пеплосан мебел, жештина, во станот по пожарот, ова го покажува видеото кое го објави порталот „Досие.мк“. На терен 14 пожарникари со шест противпожарни возила го гласнеле ...

Пожар во стан во „Убавиците“ во Карпош 4

Сител

Пожар на 17 кат во зграда во Скопје, маж пренесен во болница

МКД

Се запали стан во Карпош 4, сопственикот е во стабилна состојба, велат од БППЗ

Телма

Канал5 Press24 Алсат-М Фокус Алсат-М Канал5 24 Вести Макфакс

41 поврзани вести »
Македонија »

Павле И Тамара

Сакам да кажам - пред: 7 часа

1 Ај, Павле си даде оставка. А другите? Тоа е одговорот за сите избрани и именувани функционери кои и понатаму ќе ја тегнат мастиката околу случајот Павле Богоевски. Те неговата оставка била „замајување на јавноста“.

Оставката на Богоевски предизвика спротивни реакции кај СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Сител

Ни ангели, ни ѓаволи

Призма

Канал5 1tv Алсат-М Фактор Нова ТВ Сител 1tv Магазин

172 поврзани вести »

Заев ги повика црногорските инвеститори да инвестираат во земјава

Сител - пред: 9 часа

Црногорските компании да дојдат и да инвестираат во Македонија. Премиерот Заев на бизнис форумот во Црна Гора ги повика фирмите да го прошират бизнисОТ тука. Пред стопанствениците ги презентираше поволностите И условите кои ги нуди нашата земја за ...

Заедничка седница на македонската и црногорската влада

24 Вести

Николовски: Со заеднички мерки Македонија и Црна Гора ќе го развиваат земјоделството

Канал5

А1 On Република Канал5 А1 On Фактор 1tv ММС Centar

152 поврзани вести »

Метлата како метафора

+инфо - пред: 4 часа

Што го натера актерот Драган Спасов-Дац, верен член на СДСМ кој се залагаше да победи Пендаровски, на предизборен митинг да му подари на премиерот Заев метла. Што го натера актерот Драган Спасов-Дац, верен член на СДСМ кој се залагаше да победи ...

Галовеј за „24 анализа“: Пресуда мора да има и за нарачателите на „Крвавиот четврток“

24 Вести

Божиновски: „Проветрувањето“ кај ДУИ ќе ја зајакне позицијата на премиерот

Сител

Телма Алфа Р.С.Европа Опсервер 24 Вести 24 Вести Сител Телма

37 поврзани вести »
Економија »

Владата на СДСМ го наследила Миладиновци-Штип со 24 асвалтирани бандери и два слепи натпатници

Фокус - пред: 1 час

Автопатската делница Миладиновци – Штип требаше да биде завршена во мај 2017 година, но кога ние ја преземавме власта во јуни истата година неговата реализација беше само 55 отсто, вели директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран ...

Владата на Груевски му плаќала на Синохидро 3-4 пати повеќе од цените што сега ги нуди кинеската компанија на тендер

Фокус

Владата на Груевски му плаќала 3-4 пати повеќе на Синохидро од цените што ги нуди сега – разговор во Студио 1

1tv

iPortal +инфо 24Инфо

6 поврзани вести »

Промена во тендерските постапки нема, пак се фаворизираат големите фирми – тема во Студио 1

1tv - пред: 2 часа

Години наназад мониторинг на јавните набавки прават од Центарот за граѓански комуникации и во периодот од јули до декември, забележуваат големи тендери, при што не било одено на делови. Тоа пак, овозможило институциите што ги спроведуваат тие големи ...

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за лекови за набавка на возила вреден 48.000 евра

еМагазин

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на струја вреден 528.000 евра

еМагазин

еМагазин Магазин еМагазин еМагазин Курир

8 поврзани вести »

Активистите со кртики за владиниот план за развој на Попова Шапка

Телма - пред: 9 часа

Ниту се работи ниту е започнат процес за развој на скијачкиот центар, велат од иницијативата да ја спасиме Попова Шапка, откако вчера вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, изјави дека се работи на физибилити студија за Попова Шапка во ...

Иницијатива да ја спасиме Попова шапка – Лага е дека се работи на физибилити студија за центарот

ММС

ЕЛЕМ ја подготвува продажбата на Попова Шапка, Владата веќе бара потенцијални инвеститори

Телма

Мета Слободен Печат Опсервер Република Либертас Локално MakPress +инфо

14 поврзани вести »
Балкан »

Тешка сообраќајна несреќа , возач на автомобил тешко повреден при судир со автобус во Хрватска – починал во болница

ТВ21 - пред: 3 часа

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вечерва кај место Градец во Хрватска, тешко повреден бил возач на авомобил кој се судрил со автобус. По укажувањето на лекарска помош и префрлањето во болницата во Сплит, тој починал.

Тешка сообраќајна несреќа, возач на автомобил загина при судир со автобус во Хрватска

Република

Тешка сообраќајна несреќа , возач на автомобил тешко повреден при судир со автобус во Хрватска – починал во болница

4NEWS
3 поврзани вести »

Харадинај му порача на Вучиќ да се однесува европски

А1 On - пред: 7 часа

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Сербија Александар Вучиќ да ги прифати европските вредности и да ја признае реалноста дека Косово е независна држава, јави дописникот на МИА од Приштина.

Вучиќ ќе говори за планот за Косово, опозицијата најавува бојкот

Н.Македонија

Харадинај: Тачи го плаши мојата популарност

Макфакс

Локално МКД Локално 24Инфо 24Инфо 24Инфо Точка MakPress

22 поврзани вести »
Свет »

13 повредени во експлозија на бомба во Лион

Тера - пред: 2 часа

Најмалку 13 лица беа повредени кога во центарот на Лион експлодираше бомба. Француската полиција соопшти дека бара едно лице за кое се сомнева дека ја остави бомбата на улица. Според извештаите, лицето било снимено како со велосипед ја остава ...

Експлозија на „пакет“ бомба во Лион, најмалку осум повредени (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

По експлозијата на бомба Франција ја зголеми безбедноста на јавни места

ММС

А1 On PressingTV Макфакс Магазин А1 On Слободен Печат 1tv Н.Македонија

27 поврзани вести »

Трамп испраќа 1 500 војници на Блискиот исток

Канал5 - пред: 3 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека на Блискиот исток , главно како мерка за претпазливост поради напнатоста со Иран, ќе прати 1500 војници. ,,Сакаме да имаме некаква заштита на Блискиот исток.

Трамп одобри испраќање на дополнителни 1.500 војници на Блискиот Исток

Макфакс

САД испраќаат уште 1.500 војници на Блискиот Исток

А1 On

1tv PressingTV Слободен Печат Р.С.Европа Глас на Америка Deutsche Welle МКД Слободен Печат

26 поврзани вести »

Загинаа тројца планинари на Монт Еверест поради метеж на врвот (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 6 часа

Тројца планинари загинаа вчера на врвот Монт Еверест , а во текот само на оваа недела седуммина ги загубија животите , што е повеќе од бројот на загинати во текот на целата мината година. Тројца планинари вчера загинаа од исцрпеност при спуштање од ...

Трагедија на Монт Еверест: Загинаа тројца планинари поради метеж на врвот

Магазин

Уште тројца починаа на Монт Еверест од исцрпеност, во редица со часови се чека за качување на смрзнувачки температури

Сакам да кажам

PressingTV Република

5 поврзани вести »
Скопје »

Ѓубрето скопјани го фрлаат на улица, иако во метрополата има 4.100 надземни и 100 подземни контејнери

MTM - пред: 10 часа

Во Скопје има 100 подземни и 4.100 надземни контејнери, но ѓубрето сепак се фрла на улица. Иако ЈП Комунална хигиена тврди дека садовите за отпад редовно се празнат, забележително е дека преполните контејнери се редовна слика на македонската ...

Од диви депонии до нула отпад, како Љубљана го реши проблемот со ѓубрето

Слободен Печат

Од нула рециклирање до нула отпад: Како Љубљана го преиспита ѓубрето

Радио МОФ

24Инфо MakPress Скопје инфо Слободен Печат

7 поврзани вести »

О2 иницијатива: Дивата депонија во Шутка „пуштена на максимум“- се игнорираат пораките од Институтот за јавно здравје, ...

Курир - пред: 9 часа

Иницијативата О2 на својот Фејсбук профил споделија видео од дивата депонија во Шутка, потенцирајќи дека никој не се грижи во државава за здравјето на граѓаните, како и потенцирајќи на мерната станица во Карпош која не функционира од вчера.

Се чисти дивата депонија на кејот кај Вардар во населба Хром

Скопје инфо

О2 иницијатива: Дивата депонија во Шутка „пуштена на максимум“-

Нетпрес

MTM

4 поврзани вести »

Без струја делови на општина Илинден

Макфакс - пред: 18 часа

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани следните технички зафати во дистрибутивната електромрежа во град Скопје и без електрична енергија ќе останат: во периодот од 7 до 17 часот селата Миладиновци, Дељадровци и Текија во општина ...

Три скопски села утре без струја

Локално

Без струја делови на општина Илинден

Скопје инфо

Канал5 24Инфо ММС Слободен Печат Скопје инфо MakPress

9 поврзани вести »
Црна Хроника »

„Нефа Мебел затвори преку ноќ- стотици купувачи останаа извисени, не ги добија платените нарачки

Магазин - пред: 2 часа

Купувачите останаа без својот нарачан мебел откако вчера Српско-руската фирма за мебел „Нефа мебел“ ги затвори ненадејно салоните во Србија и Македонија, пишува СДК. Стотици купувачи од двете земји останаа без можност да ги добијат однапред ...

Српско-руската „Нефа мебел“ затвори преку ноќ, стотици купувачи во Македонија и Србија останаа без платените нарачки

Сакам да кажам

„Нефа мебел“ затвори преку ноќ: Извисија стотици купувачи, платиле мебел кој не го добиле

Република

24Инфо

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Само пепел остана во станот кој гореше утринава во Карпош, станарот во болница – го спасил пожарникар

Магазин - пред: 4 часа

Денеска претпладне околу 10.00 часот се запали стан во една од зградите „убавици“ во населбата Карпош 4. Голем дел од станарите беа евакуирани од зградата. Во зградата, поточно во станот на поткровјето се пробиваа 3 противпожарни екипи.

(ВИДЕО) Станот на сопственикот од Карпош 4 кому животот му го спасија пожарникарите

Фактор

ОБНОВЕНО Изгаснат пожарот во стан на врвот од „близначките“ во Карпош, сопственикот во болница

+инфо

Либертас Курир Фактор Слободен Печат Слободен Печат Бриф MakPress Скопје инфо

25 поврзани вести »

СТРАШНО: Сношти силувана и малтретирана Скопјанка!

Магазин - пред: 8 часа

Утринава во 04,00 часот било пријавено во полициска станица, дека жена од Скопје била малтретирана и силувана. Во единицата за известување и команда Скопје, утринава било пријавено дека во стан на улица „Владимир Комаров“ во Скопје, 49- годишната ...

Скопјанка малтретирана и силувана од поранешно момче

Press24

Инциденти во Аеродром: Силување и претепан насилник на Владимир Комаров

24Инфо

еМагазин Курир Република МКД Нетпрес Република Слободен Печат еМагазин

16 поврзани вести »
Република »

Почнуваат дебатите за нов закон за младинско учество и младински политики - младите ќе советуваат

24 Вести - пред: 8 часа

Започнуваат првите советувања со млади за да се слушнат нивните ставови за предлог - текстот за Законот за младинско учество и младински политики. Во текот на следната недела во Скопје, Струмица и во Штип ќе се одржат јавни дебати на кои ќе се ...

АМС почнува консултативни средби за законот за младинско учество и младински политики

24Инфо

АМС ќе ги консултира младите за законот за младинско учество и младински политики

MakPress
3 поврзани вести »

Свечена академија во Велес по повод 24 мај Ден на сесловенските просветители

MakPress - пред: 11 часа

Општина Велес со Свечена академија Општина Велес синоќа го одбележа празникот на сесловенските браќа „Св. Кирил и Методиј“ и Денот на просветата, за нивниот труд и вложен труд во образување на младите личности награда за најдобар одделенски ...

Во Тетово одбележан денот на сесловенските просветители.

ММС

Ова се најдобрите ученици во Куманово и Старо Нагоричане (ФОТО)

Кумановски м.

Скопје инфо Скопје инфо Опсервер

6 поврзани вести »
Култура »

„Литературни искри“ Гостивар: Поетско Гран При за Димитар Арнаудов

Скопје1 - пред: 3 часа

Денес во Гостивар се одржа шестиот по ред Меѓународен поетски фестивал „Литературни искри“. На манифестацијата со свои стихови се претставија петнаесетина поети финалисти, а настанот беше заокружен со доделување на фестивалските ...

Во Гостивар блеснаа поетските искри – Гран При за Димитар Арнаудов, најдобар странски автор Мањола Брајах

Gostivarpress.mk

Се одржа Шестиот по ред Интернационален поетски фестивал „Литературни искри”

ММС

Макфакс Опсервер Centar

6 поврзани вести »

Алек Попов: Свети Кирил и Методиј треба да ги славиме како иноватори, а не низ патетика

Телма - пред: 5 часа

Словенските прослетители Кирил и Методиј, треба да ги славиме како иноватори, а не канонски и патетично низ говори, вели современиот бугарски писател, Алек Попов. Во ексклузивното интервју за Телма, по повод добивањето на наградата „Прозарт“, во ...

Проекција на филмот „Мисија Лондон“ во чест на лауреатот на „Про-За Балкан“, Алек Попов

Република

Басара и Попов ги примија наградите „Прозарт“

MakPress
3 поврзани вести »

Лицата со попреченост соочени со сериозни институционални пречки

Телма - пред: 9 часа

Излегуваш од дома и заминуваш на работа, на училиште, до трговски центар. Единствено, метежот во сообраќајот во Скопје може да те вознемири. Во истиот град, во македонската метропола, ако имаш оштетен вид, телесен инвалидитет, оштетен слух или друга ...

Дозволен пристап на лицата со попреченост со кучето-придружник и во Кинотеката

Сакам да кажам

Кинотека ги отвора вратите за кучињата-придружници на лицата со попреченост

1tv

Скопје24 Среќа.mk Бизнис Вести Скопје инфо Скопје инфо Независен

9 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Panasonic ја прекинува соработката со Huawei

Иновативност - пред: 6 часа

Јапонската компанија Panasonic најави дека ја прекинува деловната соработка со Huawei. Конкретно, Panasonic ќе престане да испорачува одредени делови за најновите модели на мобилни уреди на Huawei.

Шефот на Huawei призна дека на членовите на своето семејство им купил IPhone телефони

А1 On

Лансиран најевтиниот Redmi 7a со голема батерија

Телефони.мк

Телефони.мк Локално USB Точка USB Кајгана Локално Локално

26 поврзани вести »

„Спејс икс“ однесе сателити за интернет во вселената

Глас на Америка - пред: 8 часа

Ракетата „Спејс икс“ однесе 60 сателити во орбитата кои ќе се користат за обезбедување на интернет услуги во вселената. Ракетата беше лансирана од Кејп Канаверал, сојузната држава Флорида.

Илон Маск ги лансираше во орбитата своите први 60 интернет сателити

Сакам да кажам

Спејсекс лансираше 60 сателити во еден ден (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Канал5 USB Локално Слободен Печат Кајгана MakPress Опсервер А1 On

12 поврзани вести »

Фејсбук планира да воведе своја криптовалута и начин на плаќање

Канал5 - пред: 11 часа

Компанијата Фејсбук ги привршува плановите за лансирање сопствена криптовалута и систем за дигитална наплата во десетина земји во првиот квартал на 2020 година. Гигантот на социјалните мрежи до крајот на годинава планира интерно да го тестира овој ...

Фејсбук лансира сопствени криптовалути

ММС

Сопствена крипто валута и систем за плаќање најавува Facebook

Нетпрес

MTM ММС Фактор Алфа Макфакс +инфо MakPress Слободен Печат

17 поврзани вести »
Сцена »

(ФОТО) Дарко Димитров прослави со сопругата и со ќерките

Женски магазин - пред: 30 мин

Еден од најуспешните македонски композитори и продуценти, Дарко Димитров, по големиот евровизиски успех прослави со семејството. Еден од авторите на композицијата Proud со која Тамара Тодевска ѝ донесе историски успех на нашата земја, со сопругата ...

Тамара не премолче и твитна по грешката и промената на гласовите на Евровизија

Локално

Еве што му порача Тамара Тодевска на претставникот на Шведска по промената на гласовите на Евровизија

Вистина.мк

Локално Кајгана Курир Вистина.мк Екран Вистина.мк Вистина.мк Убавина и Здравје

25 поврзани вести »

Најголемиот холивудски предатор на силуваните жени им нуди 44 милиони долари

Канал5 - пред: 9 часа

Продуцентот Харви Вајнштајн и неговото продуцентско студио постигнаа договор со жените , кои му поднесоа тужби за сексуално злоставување. Адвокатите на најголемниот холивудски предатор велат дека постигнале договор со жените да им исплатат вкупно 44 ...

Харви Вајнштајн: 44 милиони долари за жртвите на сексуално злоставување во Холивуд

Точка

Харви Вајнстин ќе плати 44 милиони долари на жените кои го обвинија за сексуално малтретирање

Нова ТВ

Макфакс Сакам да кажам Репортер Н.Македонија Слободен Печат еМагазин Таратур +инфо

11 поврзани вести »

Ана Ивановиќ и швајнштајгер чекаат второ дете

Сакам да кажам - пред: 8 часа

Бившата српска тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајер објавија дека чекаат второ дете. Швајнштајер, кој веќе трета сезона настапува во САД, го навести ова со симпатичен пост на Твитер, со фотографија на којашто се наредени ...

УБАВИ ВЕСТИ ОД ЅВЕЗДЕНОТО СЕМЕЈСТВО: Ана и Швајни чекаат второ дете

SportMedia

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Слободен Печат

Курир Репортер Слободен Печат Црнобело Скопје24 Пулс24 Бриф PressingTV

11 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

ВИДЕО: ПСЖ со пораз ја заврши сезоната, Мбапе не успеа да го стигне Меси

Gol.mk - тукушто објавено

Старо-новиот првак на Франција , ПСЖ со уште еден пораз ја заврши сезоната во Лига 1. Во рамките на последното 38. коло „светците“ на Тухел загубија од Ремс со 3-1 (1-0), а Килиан Мбапе постигна само еден гол и не успеа да го стигне Меси во борбатз ...

Мбапе не спречи да биде испишана нова историја, Лео Меси собори неколку рекорди вечерва!

24Фудбал

Меси одржа прес по пауза од четири години, прашањето за Гризман воопшто не му се допадна (Видео)

Дерби

24Фудбал Спортклуб Sport 1 Спортклуб Спортски Дерби Екипа SportMedia

32 поврзани вести »

Вардар си окрка „солена“ казна од ЕХФ!

Sport 1 - пред: 2 часа

Ракометниот суд при ЕХФ, денеска ги објави санкциите за Пик Сегед и за Вардар за мешаницата, која се случи на крајот од натпреварот во Сегедин, возвратен во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Кај нема пари, Вардар дебело казнет и од ЕХФ!

Спортклуб

Вардар казнет со 8.000 евра за случувањата на реваншот против Пик Сегед

Екипа

SportMedia 24 Ракомет МКД Спортски Дерби 24 Ракомет Екипа Слободен Печат

25 поврзани вести »

Дибала на прашањето за трансфер во Интер вели: Од почит кон овој дрес и фановите на Јувентус не зборувам за други ...

24Фудбал - пред: 3 часа

Пауло Дибала го дементираше својот брат и вели дека неговата желба е да остане во Јувентус, но додава дека последниот збор ќе го има клубот и новиот тренер. Изминатиот период често се говореше за заминување на Аргентинецот, наводно Пауло Дибала не ...

Алвеш лут на Јувентус – Бев измамен од луѓето кои ме доведоа во Торино

Екипа

Де Лаурентис: Ако Сари стигне во Јувентус, тогаш ќе бидеме уште помотивирани да дојдеме до титулата

Sport 1

Дерби Спортклуб Дерби СуперСпорт Sport 1 Sport 1 Спортски Екипа

42 поврзани вести »
Магазин »

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Слободен Печат - пред: 6 часа

Овие луѓе точно знаат што да ви кажат во ваквите моменти и секогаш ве советуваат правилно, иако можеби никогаш не доживеале слично искуство. Ви се случило ли некогаш да не знаете каква одлука да донесете? По многубројните неуспешни обиди самите да ...

Овие хороскопски знаци бргу „ќе ви се качат на глава“

Екран

Хороскопски знаци со кои е најтешко да излезете на крај

Кајгана

Скопје24 Кафе пауза Скопје24 Слободен Печат Кафе пауза Црнобело Женски магазин Слободен Печат

29 поврзани вести »

Неочекуван потег: Шефот на Дајмлер влезе во БМВ (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 6 часа

Мерцедес и БМВ се децениски ривали , но во натпреварувањето за превласт на автопазарот никогаш не ја губеле смислата за хумор , ниту взаемната почит. Под поимот на ривалство кај старите конкуренти не се сметаат парите , туку зборот и сликата.

Директорот на Мерцедес го испратија во пензија и можеби ја направија најдобрата реклама

PressingTV

BMW со шегаџиско видео го испрати во пензија директорот на Mercedes – следеше одговор

Таратур

Локално Automedia Авто Плус

6 поврзани вести »

Шпанска пита која се топи во уста

Gotvi.mk - пред: 3 часа

Најдобриот рецепт за шпанска пита, ќе ја обожавате! Состојки: 150 гр шунка Пекабеско 150 гр кашкавал 150 гр кисели краставички 3 јајца 1,5 чаша млеко или јогурт 1,5 чаша брашно 1/2 кесичка прашок за печиво сол Начин на подготовка: Исечкјате шунка, ...

Поховани банани: Брз десерт од неколку состојки

Gotvi.mk

Лесни за подготовка, вкусни за уживање: колачи со прелив

MTM

Gotvi.mk Попара Репортер Опсервер Слободен Печат Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk

23 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Крсто Мукоски, срамот на Македонија, пубичното влакно на мадето на Груевски, отиде да нѐ претставува по светот.
Задригнат, дебеловрат, неписмен криминалец, кој што не знае ни македонски јазик исправно да зборува.
Зини земјо, голтни ме!
7ReTweets26Favorites·Details
Зборот и образот...
Некогаш можеби се' ќе изгубиш,
ама зборот и образот...сочувај ги!
13ReTweets27Favorites·Details
Добро е кога човек е трпелив,
само не дозволувај трпеливоста да направи будала од тебе.
12ReTweets12Favorites·Details
In 1910, the name of the city was Lerin. Where my mother was born... https://t.co/xQEaiel6RF
9ReTweets36Favorites·Details
Само да прашам нешто? https://t.co/JudEEvYCVi
4ReTweets35Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Игор Џамбазов:
- Добитникот е жена, и има име како главен град на наша соседна држава, и не е Атина!
Натали:
- Не е ни Белград!
38ReTweets161Favorites·Details
Досега 1625 случаи на морбили.

Она „зошто бе епидемија за 10 случаи" didn't age well.

https://t.co/uEU0ZaM08z
16ReTweets47Favorites·Details
Ќе кажете ли на домашните дека ќе одите на Парада на Гордоста во Скопје?
6ReTweets5Favorites·Details
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЈП Македонска радиодифузија
Друштво за производство, трговија и услуги ЕНЕРЏИ АКТИВЕ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје
АКТИВНА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
24/04/2019
23/05/2019
32,497,191 мкд
528,410 
2.
ЈП Комунална хигиена Скопје
Друштво за производство,трговија и услуги ЈОСИБА-ПРОТЕКТ ДООЕЛ Скопје
лични заштитни средства и опрема
16/05/2019
23/05/2019
17,698,348 мкд
287,778 
3.
Општина Куманово
Друштво за производство, градежништво, трговија и услуги КООП ИНЖЕНЕРИНГ ДОО Куманово
Изградба на атмосферска канализација и улици со пристапен пат во индустриска зона с.Речица во Општина Куманово
21/05/2019
22/05/2019
17,110,000 мкд
278,211 
4.
ЈП Комуналец Кичево
Нема фирма
СТОКИ ЗА ВОДОВОД
03/05/2019
22/05/2019
14,160,000 мкд
230,244 
5.
Јавно претпријатие за железничка инфраструктура Македонски железници - Скопје
Друштво за трговија на големо и мало и производство НЕНИ-КОМПАНИ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
БЗР средства и службена облека
10/05/2019
20/05/2019
13,440,376 мкд
218,543 
Видео
На денешен ден ...
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001

free sex movie BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. cheap anello backpack Adidas Ncs Danmark free sex video cheap tumi backpack fantasy football cheap fjallraven backpack Womens Sport Shoes Online Shop Texas Rangers Team Pro Shop