Македонија

Новинарката Мирјана Мирчевска нападната од обезбедувањето на МПЦ за време на известувањето за Водици

  Новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ од Канал 5 телевизија била повредена во инцидент за време на известувањето за одбележувањето на...

Варошанецот Иван Лотески повторно го фати крстот во Охрид

Ниските температури и студената вода од само шест степени Целзиусови, не беа пречка за неколку стотини млади да запливаат по...

По обидот за убиство во Кочани, телохранителот на Мијалков во бегство

Драганчо Стоименов познат како Дацо Белски, којшто е телефранител на поранешниот шеф на УБК, Сашко Мијалков е во бегство по...

Проди во интервју за Телма: Македонија е подготвена да стане членка на ЕУ

Македонија е подготвена да стане членка на Европската унија, вели поранешниот претседател на Европската комисија Романо Проди, кој беше во...

Свет

Повторно насилство и тензии на улиците на Париз

Најмалку 40 лица беа уапсени за време на судирите меѓу демонстрантите од жолтите елеци и полицијата во текот на десеттиот...

Снежна бура во САД, откажани и одложени 6.700 авионски летови

Неповолни метеоролшки услови, вклучувајќи снежни врнежи во централниот и североисточниот дел на САД, предизвикаа денеска откажување и одложување на над...

Трамп најавува „важна објава“

Американскиот претседател Доналд Трамп најави за денеска „важна објава“ во врска со блокадата на работата на федералната Влада, во момент...

Во експлозија на гасовод во Мексико загинаа повеќе од 60 луѓе, 80 се исчезнати

Бројот на жртвите од експлозијата на гасоводот во централниот дел на Мексико се искачи на 66, а повеќе од 80...


cheap Ncs off white Sportswear free sex video cheap Ncs anello backpack cheap Ncs hydro flask Water bottle Japan porn video cheap Ncs yeti cup Ncs National news Ncs Shopping free sex movie Asian sex video