Фудбал

Кошарка

Ракомет

Останати спортови

Најнови вести

Словенија издржа во „Стожице“: Македонија се враќа со реми од гостувањето! (ВИДЕО)

Словенија играше за нијанса подобар фудбал од нашата репрезентација во првото полувреме, па имаше дури седум шанси, од кои беа четири во рамките на...

Македонија се враќа во игра: Барди ја „скина“ мрежата на Облак! (ВИДЕО)

Македонија по првите 45 минути имаше негатива од 0-1 против Словенија на „Стожице“, откако Зајц ја затресе мрежата на Столе Димитриевски, но нашите репрезентативци...

Македонија со различна тактика тргнува против Словенија (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација од 20.45 ќе игра против Словенија во вториот меч од квалификациите за Европското првенство во 2020 година на „Стожице“ во Љубљана.Селекторот...

Манолас си заминува од Рома но останува во Серија А

„Калчомеркато“ пренесува дека Костас Манолас е голема трансфер желба на тимот на Јувентус.Грчкиот фудбалер речиси сигурно ќе си замине од „Олимпико“ ова лето по...

Баерн Минхен се приклучи во трката по трансфер желбата на Арсенал и Барселона

Баерн Минхен се приклучил во трката за трансферот на младиот фудбалер на Лил, Николас Пепе.Одличниот крилен фудбалер е трансфер желба и на Арсенал и...

Манчестер Јунајтед дал конечен одговор за трансферот на Кутињо

Каталонскиот весник „Спорт“ пренесува дека Манчестер Јунајтед одбил да го донесе Фелипе Кутињо во летниот преоден рок.Агентот на бразилскиот фудбалер го понудил Кутињо на...

Хулк заминува од Шангај и се враќа во старото јато

Бразилскиот фудбалер од редовите на Шангај, Хулк наскоро би можел да си замине од Кина и да се врати во редовите на Порто каде...

Столе Стоилов со неверојатен пас ги собра сите овации (Видео)

Капитенот на Вардар, Столе Стоилов ги собра аплаузите по вчерашниот натпревар против ППД Загреб во Лигата на шампионите.Вардарци беа во безизлезна ситуација кога Стоилов...

Сити му одговорија на газдата на Баерн: Вознемирени сме поради неговиот коментар!

Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес се најде во центар на внимание пред два дена, откако раскажа еден разговор меѓу него и Пеп Гвардиола,...

Херојот на Астон Вила од лето ќе игра во Северен Лондон?

Англиските медиуми пишуваат дека Тотенхем не се откажал од намерата во свои редови да донесе еден од најталентираните фудбалери, Џек Грилиш.Фудбалерот на Астон вила...

European News Web 股票计划 股票行情 cheap yeti cups the north face jacket National news xxx video Car accessories free sex movie free sex video