Топ Вести

Со мултитаскинг до успешно полагање на испитот
Мразот на Гренланд се топи четири пати побрзо отколку пред 15 години (ВИДЕО)

Мразот на Гренланд се топи четири пати побрзо отколку пред 15 години (ВИДЕО)

Според новата студија, објавена во американскиот научен магазин Просидингс оф д нешнал академи оф сајенсис, брзината на топењето на гренландскиот мраз денес е …

Научниците предупредуваат на опасен астероид: Го носи името на египетско божество, а еве кога ќе се доближи до Земјата

Научниците предупредуваат на опасен астероид: Го носи името на египетско божество, а еве кога ќе се доближи до Земјата

Руските астрономи ги потврдуваат пресметките според кои големиот астероид "Апофис", со големина од 325 метри, би можел да ја загрози Земјата во 2068-ма …

Образование и Наука

Македонија

Забава

Top

Asian sex video cheap fjallraven backpack Japan porn video cheap yeti cup European websites free sex video News Shopping cheap hydro flask Water bottle European News Web