Connect with us

ФУДБАЛПовеќе ФУДБАЛ

Нејмар преговара со Јувентус?!

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар, летово ќе биде во центарот на вниманието, затоа што во...

Азар ја сака ѕвездата на Ливерпул во Реал Мадрид

Еден Азар ова лето пристигна во Реал Мадрид како најголемо засилување, па сигурно Белгиецот...

Рајола: Јуве е најдобро место за Де Лихт, ме потсетува на Недвед и Ибра

Агентот на Матаис де Лихт – Мино Рајола, изјави дека италијанскиот хегемон Јувентус е...

Емери за летните трансфери: Бараме скапи играчи, можеби три или четири

Менаџерот на Арсенал, Унаи Емери ги коментираше трансфер плановите на лондонскиот тим до крајот...

Реклама

РАКОМЕТПовеќе РАКОМЕТ

ГОЛ ЗА ТВ ШПИЦИ: Како Кореанците им го свртеа умот на Швеѓаните (ВИДЕО)

Во Шпанија се игра Светското младинско првенство во машка конкуренција, а на првиот ден,...

„Фејсап“ манија, вака ќе изгледаат вардарци на стари години

„Фејсап“ манијата започна со Новак Ѓоковиќ, Рафаел и Роџер Федерер, излезе фотографија како би...

Филип Јуха е нов тренер на Кил

Во наредната сезона прв тренер на германскиот ракометен клуб Кил ќе биде поранешната ракометна...

Македонските тимови ги добија противниците во ЕХФ-купот во женска конкуренција

Македонските ракометни претставници, Металург и Куманово денеска ги добија своите противници во ЕХФ купот...

Реклама

КОШАРКАПовеќе КОШАРКА

Дамјан Стојановски останува во МЗТ

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски и во следната сезона ќе настапува за МЗТ Скопје,...

Симонс потпиша нов договор и објави дека нема да игра на Светското во Кина

Надежите на Австралија за прва титула од Светско првенство претрпеа удар, откако Бен Симонс...

Мемфис ја освои Летната лига на НБА

Тимот на Мемфис ја освои Летната лига на Националната кошаркарска асоцијација по победата во...

Вистината излегува на површина: Важен детал за несреќата на Кузмиќ кој открива сѐ! (ФОТО)

Тешката сообраќајна несреќа во која е повреден кошаркарот Огњен Кузмиќ и неговит пријател Богдан...

Реклама

ДРУГИ СПОРТОВИПовеќе ДРУГИ СПОРТОВИ

Хонда ќе се израмни со Мерцедес со следната надградба

Јапонскиот снабдувач на мотори за Ред Бул и Торо Росо, Хонда ветува дека следната...

Фетел ќе го загуби статусот на бр.1 во Ферари

Себастијан Фетел ќе го изгуби статусот на број 1 во Ферари по новата грешка,...

Ѓоковиќ го победи Федерер во најдолгото финале на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Грен слемот Вимблдон, откако вечерва во драматично финале...

ВИДЕО: И кравите дриблаат, Муурадона хит на интернет

This is the funniest thing you will see today! pic.twitter.com/Kfz08Dka3Z — Harsha Bhogle (@bhogleharsha)...

Реклама

ТАЈМАУТПовеќе ТАЈМАУТ

Не му е лесно на Кевин Трап: Жешката Изабел Гулар ги мами погледите на Миконос (ФОТО)

Голманот на Ајнтрахт Франкфурт, Кевин Трап, ги полни батериите по напорната сезона во Бундес-лигата....

Иранскиот Меси ги негираше обвинувањата

Двојникот на Лионел Меси, Иранецот Реза Парастеш, ги отфрли тврдењата дека има измамено 23...

Двојник на Меси е обвинет дека прелажал 23 жени кои спиеле со него мислејќи дека е славниот фудбалер

Иранецот Реза Парастеш, популарен како „иранскиот Меси“, е обвинет дека својата неверојатна сличност со...

Кличко и неговото семејство за малку не загинаа по пожар на јахта

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Владимир Кличко мораше да биде спасуван...

Тикер

Повеќе
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

cheap yeti cups cheap Mobile phone Cheap Nike Shoes wholesale Ncaa jerseys cheap Oakleys Sunglasses cheap swiss gear backpack wholesale Soccer jerseys Wholesale NBA Jerseys cheap off white X videos cheap tumi backpack cheap gymshark clothes cheap anello backpack Dynamo, Kiev cheap hydro flask wholesale Cheap jerseys wholesale Nhl jerseys cheap fjallraven backpack cheap RayBan Sunglasses Cheap power tools
Wholesale jerseys |