(ФОТО) Се појави трошка надеж: Спасот за Сала сега се полага во оваа колиба

Солскјер дали сакаше да најави нешто – проговори за иднината на двајца свои важни играчи

Затоа е „специјален“ – Мурињо има четири понуди но неговата цел е потполно неочекувана

Се води кон едно: Многу веројатно тоа е причината што се срушил авионот на Сала

Колку повеќе Меси старее, толку Барса е позависна од него

Јунајтед не е повеќе прв, Реал му го презеде приматот

ФУДБАЛ

Солскјер дали сакаше да најави нешто – проговори за иднината на двајца свои важни играчи

Затоа е „специјален“ – Мурињо има четири понуди но неговата цел е потполно неочекувана

Се води кон едно: Многу веројатно тоа е причината што се срушил авионот на Сала

Колку повеќе Меси старее, толку Барса е позависна од него

Јунајтед не е повеќе прв, Реал му го презеде приматот

Карлеуша го уништи: Врањеш тешко казнет од Андерлехт

Од Рим до Севиља: Заврши една долга серија на Барса

Клупската легенда на Јунајтед посочи кој е во „пол-позиција“ за нов тренер и зошто тоа мора да се оствари

Проблем во Париз – клубот излезе со соопштение за Нејмар, кое не ветува баш многу

Игуаин за факторот кој го мотивирал да се пресели во Челси!

ВИДЕО: Постигна гол против Барса, па го подигна дресот за да се види тажната порака за Сала

Лингард раскажа интересна анегдота за мечот со Рома и за големиот Сер Алекс Фергусон!

РАКОМЕТ

Спектакл во најава: Познати полуфиналните двојки на ракометниот Мундијал

Червар „одлепи“ по победата: Кога неправдата станува закон, тогаш обврска е прaвдата да се земе во свои раце

(ВИДЕО) Дибиров со прекрасни вести за Вардар: Русинот ги израдува сите навивачи на клубот

Вујовиќ удри по „кукавицата“ Червар: Господине Лино, вакво плачење од вас не очекував!

Червар ќе биде казнет од ИХФ веројатно уште пред мечот со Франција

Червар по проспиената ноќ, посочи кога ќе замине од репрезентацијата на Хрватска

(ВИДЕО) Моментот поради кој Хрватите грмат – како судиите жестоко ги оштетија

Червар „распали“: Овие судии треба да се пикнат во затвор!

Хрватска елиминирана, „коцкестите“ удрија и по судии и по ЕХФ

КОШАРКА

ВИДЕО: Харден експлодираше со 61 поен и покажа дека е играч од друга димензија!

ВИДЕО: Балканштината на дело – Дончиќ го направи „Ѓоковиќ“ моментот!

(ВИДЕО) Томпсон е чудовиште, бекот на Вориорс броеше до 44 поени, постигна 10 тројки без промашување!

МекГреди смета дека тоа што Дончиќ е пред Кари, Дурент и Харден е неверојатна глупост и „лудост“

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

АВТО-МОТО

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!

(ВИДЕО) Драма на Релито Дакар – Русин со камион прегази човек во среде пустина

Утрински потрес во Ферари – си заминува главниот?!

Формула 1 легендата во критична ситуација – повторно заврши во болница

Фетел испрати новогодишна желба – Ферари треба тоа да му го испорача

Конечно проговори – се огласи сопругата на Михаел Шумахер: Неговата желба е…

ТЕНИС

Ѓоковиќ го искоментира полуфиналето меѓу Циципас и Надал

Вилијамс: Она што денеска го стори Плишкова беше нешто неверојатно!

Циципас по последниот пораз од Надал – си дал себеси ветување кое сега може да го оствари во Австралија!

ВИДЕО: Ѓоковиќ го доби Медведев, па доби интересно прашање на мрежата!

ВИДЕО: Серена, каде залета? Американката направи смешен превид при излегување на терен!

ВИДЕО: Бесот на Зверев го уништи рекетот и го избезуми момчето собирач на топки!

Федерер по елиминацијата во Австралија посочи кој турнир годинава нема да го прескокне

Сензација на АО: Крај за Федерер, Мелбурн добива нов шампион

ВИДЕО: Шарапова елиминирана од младата Барти – по мечот за малку драма со камерата и судијата!

ВИДЕО: Големата Серена – ја декласираше младата тенисерка па реши да ја утеши со јасна порака

(ВИДЕО) Обезбедувањето го запре Федерер: Правилата мора да се почитуваат, не смее на терен без акредитација

Федерер со интересна констатација околу тоа кои термини ги заслужил да ги игра на Австралија Опен

ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

(ФОТО) Ужасна повреда на боксер: Му пукна челото – крв на сите страни

Љафтов: На прво око најлесна група – сигурен сум дека ќе поминеме во втора фаза

Посакуван расплет: Македонија во група во Љубљана, ќе играме и против Турција на Јошко

Екс играч на МЗТ додека со својот клуб се борел за опстанок барал да оди на одмор со Дара Бубамара

(ВИДЕО) ДРАМА во Банско: Бугарите три часа спасуваа македонски сноубордери

Мекгрегор го нарече Хабиб кучка, а овој му возврати со фотографија која ќе го здоболи Ирецот

Радувај се Македонија: Одбојкарската репрезентација оди на Европско првенство

Шведска ни праги голема услуга – го победија Азербејџан и не носат чекор напред за пласман на ЕП

(ВИДЕО) Шокантна снимка: ММА борец по 20 секунди сам си ја скрши ногата

ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) Каша-попара: Тошиќ по скандалот на сопругата ќе се теши со екс девојка на соиграч од Србија

(ФОТО) Нема ниту грам срам: Карлеуша после се – денес се пофали со милионите на Душко Тошиќ

(ФОТО) Роналдо го изнервира Линекер: Не е ден за ваков твит

(ФОТО) Жари и пали – која од која поубава: Италијаните имаат нова секс бомба од водителка

(ВИДЕО) Врањеш не запира: Пушти во јавноста нова снимка од голата Карлеуша

ПРЕСВРТ: Душко Тошиќ знаел се за врската помеѓу Карлеуша и Врањеш

(ВИДЕО) Ја има најдобрата работа во светот: Ги масира градите и задникот на Ванда и за тоа добива пари

Скандал од светски размери: Тренерите сексуално не злоставуваат

(ВИДЕО) Уметничко лизгање или стриптиз на мраз – Русинката шокираше со експлицитната точка

ВИДЕО: Радосни вести за фановите – сепак ќе дојде до дуел помеѓу двете најсекси боксерки

(ФОТО) Бејби бум во Јунајтед – трет фудбалер доби дете!

Од порно скандалот настрада Карлеуша, ама настрада и Врањеш


European websites News cheap gymshark Yoga clothing cheap tumi backpack cheap swissgear backpack free sex video News web European News Web cheap fjallraven backpack National news