Последни вести

Сцена

Во хаосот се вклучи и Марија Шерифовиќ: Видете што и порача на Карлеуша…Но и на Врањеш!

Сите сфатија? По спорните фотографии кои ги преплавија социјалните мрежи, а на кои наводно е Јелена Карлеуша, цела Србија, но и естрадата се раздрмани. Од друга страна, војната која во […]

Македонија

Костова: Време е да го кренеме гласот посилно!

По заканите упатени кон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“, чиј почеток беше најавен за 15 јануари, па е презакажан за 17 фервруари, својот став на Фејсбук го изнесе уредничката […]

Македонија

АПАСИЕВ: Законот за пазарџии е исклучиво во корист на прекупците

Професорот Димитар Апасиев со статус на својот Фејсбик профил образложи што претставува, според него, новиот Закон за зелени пазари кој Владата се обидува да им го наметне на пазарџиите. – […]

Македонија

Во сообраќајка во Скопје повредени четворица

Вчера околу 21:45 часот на крстосницата од улиците „Борис Трајковски“ и „Трајко Иванов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]

Македонија

Пандов: Не оставија човек кој не е затворен, по судови со обвинение или под постојани закани за негово апсење

Со Фејсбук статус се огласи Александар Пандов. Последните неколку месеци и денови од владеењето на секоја тоталитарна власт се најопасни за народот. Свесни дека се топи маразот под нивните нозе […]

Македонија

Утрово Битола најзагаден град во Европа

По ноќешното прво место по загаденост на светот и утрово состојбата во Македонија не ништо подобра. Загаденоста повторно е алармантна, најлоша е состојбата во Скопско и Пелагониско, а најзагаден град […]

Македонија

Цуцуловски: До кога овој цинизам и ова лудило ќе траат?

Професорот Љубомир Цуцуловски со пост се огласи на својот Фејсбук профил коментирајќи ги актуелните случувања во нашава земја. ЦИНИЗАМ. Се чини дека во Македонија цинизмот нема крај. Бујар Османи им […]

Живот

Денес православните верници го слават Богојавление или Водици

Православните верници денеска го слават еден од најголемите и најубави празници Богојавление или Водици. На денешен ден во водите на реката Јордан свети Јован го крштавал Исус Христос и од […]