January 23, 2019

Власт

Опозиција

Интересно

(ВИДЕО) Со Северна дојде и мразот во Владата, прв се лизна портпаролот !

По завршувањето на пресконференцијата која ја имаше денес во Владата на Република Македонија портпаролот Миле Бошњаковски имаше мала незгода. Новинската агенција INA- Iliria News Agency на својот фејсбук профил постави видео на кое се гледа како портпаролот [...]

Избран актерот за главната улога во претпродолжението на „Сопранови“

Авторот на светски познатата ТВ серија „Сопранови“, Дејвид Чејс го откри глумецот што ќе го толкува ликот на младиот Тони Сопрано во најавеното претпродолжение на сагата. Тоа е Мајкл Гандолфини – синот на Џејмс Гандолфини, [...]

Девојчиња избегале од градинка во Сибир на минус 45 степени

Две петгодишни девојчиња незабележано избегале од градинка во Сибир на температура од минус 45 степени Целзиусови затоа што сакале да одат дома и да ги изненадат родителите. Девојчињата биле пронајдени, но се здобиле со смрзнатини [...]

Истражување: Слушањето музика на работа поттикнува креативност, но ѝ пречи на логиката

Многумина на своето работно место слушаат музика. Некому тоа му помага денот да му мине побрзо, некој пак, поради подобра концентрација, а други – заради елиминирање на бучавата одоколу. Но, не сите надредени се сложуваат [...]

Секс роботите може да иницираат пораст на разводите

Луѓето сѐ почесто и сѐ повеќе користат секс-роботи за да ги задоволат своите сексуални потреби, што во иднина може да доведе до поголем број разводи, сметаат експертите. Освен тоа, роботите стануваат сѐ понапредни и пософистицирани. [...]


Следете не на FacebookВремето денес


Ние на instagram

Top

cheap fjallraven backpack National news cheap tumi backpack Shopping Asian sex video cheap off white Sportswear cheap gymshark Yoga clothing European websites News web Japan porn video