сабота, јануари 19, 2019

Ова се трите најважни антистрес совети

Популарниот зен-блогер Лео Бабаутра дава три најважни антистрес совети: 1.Посветете се на само на една работа Работете едно по едно...
Read More
Ова се трите најважни антистрес совети

Научниците предупредуваат: Следните четири години ќе бидат пеколно врели

Според најновите истражувања , направени преку математички модел , е утврдено дека наредните неколку години ќе биде исклучително жешко. Научниците...
Read More
Научниците предупредуваат: Следните четири години ќе бидат пеколно врели

ВИЦ: Неверства од љубов

Фудбалер на смртна постела, разговара со сопругата: -Драга, колку пати си ме изневерила? -Па, три пати - признала таа. -А...
Read More
ВИЦ: Неверства од љубов

ВИЦ: Секс како пчели

Влегува дома мажот и вели: -Жено, сега ќе се сексаме како пчели! Жената радосна истрчува во градината и веднаш се...
Read More
ВИЦ: Секс како пчели

ВИЦ: Тешта

Маж ја претепува својата тешта до смрт. Следува судски процес и како сведок го повикуваат сопругот на убиената. Судијата му...
Read More
ВИЦ: Тешта

ВИЦ: Класна раководителка

Полицаец запира возило и кога дошол до возилото, гледа, возачот е неговата класна раководителка од средно. Го остава блокчето со...
Read More
ВИЦ: Класна раководителка

ВИЦ: Пластичен хирург

Пластичен хирург на една пациентка и` направил грчки профил, ги отстранил брчките, и` ја намалил устата и ја израмнил двојната...
Read More
ВИЦ: Пластичен хирург

Се плаќаат 9.000 денари дневно, а никој не ја сака оваа работа: Ова се условите

Работа која е платена 9.000 денари дневно, а никој не ја работи. Можеби вие ќе ја сакате? Оние кои не...
Read More
Се плаќаат 9.000 денари дневно, а никој не ја сака оваа работа: Ова се условите

Зошто се дебелееме кога ќе престанеме да пушиме цигари?

Со пушење цигари се зголемува физичката активност и се намалува внесувањето на храна, а кога ќе престанеме да пушиме цигари,...
Read More
Зошто се дебелееме кога ќе престанеме да пушиме цигари?

ВНИМАВАЈТЕ: Овие 5 знаци укажуваат дека имате отрови во телото

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои дополнителни активности кај некои луѓе...
Read More
ВНИМАВАЈТЕ: Овие 5 знаци укажуваат дека имате отрови во телото

Хумор

ВИЦ: Неверства од љубов

Фудбалер на смртна постела, разговара со сопругата: -Драга, колку пати си ме изневерила? -Па, три пати – признала таа. -А зошто? -Ти помагав да станеш ѕвезда. -И со кого ме изневери првиот пат? -Се сеќаваш ли кога тренерот не те пушташе да играш? -Аха… Добро. А вториот пат? -Па потоа тренерот те пушташе да играш, […]

ВИЦ: Секс како пчели

Влегува дома мажот и вели: -Жено, сега ќе се сексаме како пчели! Жената радосна истрчува во градината и веднаш се враќа со неколку вазни со цвеќиња, потоа трча до кујната и се враќа со тегла со мед… Кога мажот ги видел подготовките, образложил: -Жено, реков како пчели. Долетуваш, лижиш, цицаш и одлетуваш.

Разно

Научниците предупредуваат: Следните четири години ќе бидат пеколно врели

Според најновите истражувања , направени преку математички модел , е утврдено дека наредните неколку години ќе биде исклучително жешко. Научниците преку математички модел со кој се утврдува колку ќе се зголеми глобалната температура на површината на земјата , утврдиле дека ни претстојат пеколни години. Од 2018 до 2022 може да очекуваме екстремен пораст на температурата. […]

Кујна

Сакате чипс како од ресторан? Ова е најдобриот рецепт од две состојки

Ова е еден од наједноставните рецепти за чипс, кој има вкус, крцкавост и арома како од најексклузивните ресторани. Најдобро од се е што ви се потребни само две состојки. Се што ви е потребно за правење на највкусниот чипс кој некогаш сте го пробале е компир и маслиново масло. Најпрво исечете го компирот на две […]

Не се чуваат тука: Сигурно и вие ја правите оваа грешка со јајцата дома

Иако поголемиот број ладилници во вратите поседуваат дел наменет за чување јајца, експертите откриваат дека не треба тие да стојат тука. За јајцата да останат свежи и исправни за јадење, домаќинките уште одамна ги чувале во посебен дел од врата на ладилниците. Сепак, тоа може да биде голема грешка. Вратата се смета за најтоплиот дел […]

Разоткриена тајната на манекенките за слабеење за само 3 дена

Светот на модата е суров, а животот е брз. Како и сите, така и манекенките, понекогаш губат контрола, па се случува да мора да се снаоѓаат на различни начини да ја регулираат својата тежина и изгледот на телото и тоа брзо. Кога им е потребно брзо и здраво слабеење, тие најпрво се повикуваат на зелката, […]

Технологија

Четири опасни апликации кои веднаш треба да ги избришете од вашиот телефон

Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може сите да ги следи и да провери колку истите се безбедни. Затоа, безбедноста на уредот зависи првенствено од вас и поради тоа треба добро да размислите пред да одлучите да инсталирате некоја од овие апликации: Апликации за временска прогноза […]

Автомобилизам

Бентли: Не бевме подготвени за електрификација

Британскиот премиум произведувач Бентли призна дека неподготвено го дочекал бранот на електрични автомобили, но оти тоа станува приоритет на компанијата. Бентли во средината на март во Женева го претстави првиот свој модел на електричен погон, SUV Bently Hybrid со 3,0 литарски V6 турбобензиски и електромотор кој овозможува домет до 50 километри. -Тоа е сјаен прв […]

Дали Опел Астра е најбрзиот автомобил во Светот?!

Белгиец добил казна за брзо возење… поконкретно, 696 километри на час со неговиот автомобил Опел Астра, регистрирано со полициски радар. Не верувате? Е па, не верувал ни тој, па отишол во полициска станица за да провери за што се работи. Во зоната во која е затекнато брзото возење, ограничувањето на брзината било на 50 км/ч. […]Japan porn video free sex movie NCS European News Web NCS European websites Ncs Shopping cheap Ncs tumi backpack Ncs's News NCS European News Web cheap Ncs anello backpack cheap Ncs off white Sportswear