Вработените од “Еурокомпозит” протестираат пред Влада – можно е да постават...

Вработени во прилепската фабрика „Еурокомпозит“ денеска протестираат пред Владата, барајќи исполнување, на, како што велат од синдикалната организација, ветувањата за исплата на заостанатите придонеси,...

“Пимен, ние не сме Северџани му порачаа верниците во Лозана” (Видео)

За време на одбележувањето на вчерашниот христијански празник Богојавление Христиво – Водици во Женева – Швајцарија, верниците до извикаа Отецот Пимен. Северџанот што гласаше против...

Путин традиционално за Водици влезе во ледените води (Видео)

Рускиот претседател Владимир Путин учестуваше во овогодинешното Богојавленско капење и се нурна во ледената вода, соопштуваат од Кремљ Како што се наведува, тој тоа го...

Македонскиот министер за одбрана му фати сеир на Лино Червар

Репрезентацијата на Бразил вчера приреди вистинска сензација на Светското првенство совладувајќи ја фаворизираната Хрватска. Бразилците така го направија најголемото изненадување досега на шампионатот. Познато е дека...

НАЈЧИТАНИ

НАЈНОВИ

Фотографија која го освои светот: Човекот има богатство од 100 милијарди долари и чека...

Мајк Галос, поранешен вработен во компанијата „Мајкрософт“, објави фотографија на која може да се види како Бил Гејтс чека во ред за бургер пред...

Небото се отвара: Вечерва останете будни по полноќ и замислете јасна и недвосмислена желба!

Ноќта меѓу 18 и 19 јануари, поточно од полноќ до изгрејсонце, отворете прозорец и замислете желба. Нека биде јасна и гласна, недвосмислена, полна со...

Девојката која во воодушеви светот со својот танц: Од жирито доби чиста десетка, а...

Младата гимнастичарка Кејтлин Охаши (21) со својот настап ја воодушеви целата јавност, а од судиите доби максимални 10 поени. Оваа млада девојка светот ја памети...

Најдобар лек против холестерол и висок крвен притисок

Неодамна научниците го потврдија тоа што е откриено уште пред еден цел век – природен лек за регулирање на притисокот и холестеролот. Се што ви...

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.cheap anello backpack free sex video Japan porn video cheap off white Sportswear cheap fjallraven backpack NCS European News Web NCS NEWS web cheap yeti cup cheap swissgear backpack free sex movie