Loading...

Отворено е пријавувањето за 7-та Авицена Женска трка

Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе радува фактот што жените имаат сѐ поголема свесност за значењето на спортувањето и негувањето на нивниот здрав начин на живот. Минатата година повторно беше срушен рекордот на Авицена Женска трка во која учествуваа над 1.700 тркачки кои што излегоа на булевар Илинден да ја покажат својата активност.

Оваа година Сојузот на спортови на Град Скопје во рамките на Виз Ер Скопски маратон повторно ја организира Авицена Женска, овој пат 7-ма година по ред, а ќе се одржи во недела, 31 март 2019 година.

„Авицена Женска трка е одлична можност за сите заинтересирани жени да ги започнат подготовките за Виз Ер Скопски маратон. Трката се одржува 7-ма година по ред, но втора година како улична трка. Новина во оваа трка е тоа што патеката оваа година ќе биде долга 3 километри, за разлика од минатите години кога беше 2 километри. Затоа пријавувањето го отвораме денеска, при што отвораме можност за што повеќе пријавени учесници.“, порача Гордана Николовска од Сојуз на спортови на Град Скопје.

Пријавувањето ќе биде во неколку бранови, а секој учесник кој ќе се пријави до 28-ми февруари 2019 година ќе може да си купи и уникатна dry – fit маица при што 100 денари од секоја продадена маица ќе бидат дадени во хуманитарни цели. На крајот на трката ќе бидат доделени награди во 7 категории по кои ќе се одржи лотарија за сите пријавени учеснички кои ќе добијат подароци од партнерите и спонзорите на Авицена Женска трка.

Заинтересираните може да се пријават на www.zenskatrka.mk или преку партнерот за онлајн регистрација https://www.smartrace.club/. Трката е во организација на Сојуз на спортови на Град Скопје, а под покровителство на Град Скопје и Агенција за млади и спорт на Република Македонија, како дел од промотивните трки на Виз Ер Скопски маратон 2019.

Воедно, организаторите најавуваат дека ја продолжуваат соработката со насловниот спонзор со тоа што Авицена Лабораторија ќе биде насловен спонзор и во следните 3 години.

Сега е времето да кажете ДА! на фустанот на вашите соништа: Седмиот The Bridal Fashion Night закажан на 4 февруари

Идните невести ќе имаат уште една шанса да ги видат најубавите венчални фустани на седмиот The Bridal Fashion Night, закажан на 4 февруари, во Скопје Мериот хотел.

Венчавката претставува еден од најважните денови во животот на една жена. Откако кажавте ,,Да’’ сосема сигурно е дека сте преокупирани со организацијата на вашата венчавка од соништата. Бидејќи сме добро запознаени со овие околности, Моден Викенд Скопје во соработка со Скопје Мериот хотел организираат The Bridal Fashion Night – настан каде ќе имате можност одблизу да се запознаете со најновите креации на модните дизајнери на венчаници, целосната организација на венчавки од страна на посветениот тим на Скопје Мериот, како и предностите и погодностите кои тие ги нудат доколку ја организирате вашата венчавка во нивните простории кои наликуваат како да се од бајките.

Не ја пропуштајте шансата да се инспирирате за вашата идна свадбена ноќ.

На вечерта посветена на венчаници, свечени тоалети и се она што е потребно за организирање на свадбениот ден, ќе ги видиме и ревиите на најновите, прекрасни колекции на Анна Бора Ателјер, Минна Фешн, Marie Antoinette, Матронс и JZJ by Zlatko Jovanovski – Couturier со Колекцијата “JZJ THE GREAT”. На наше задоволство специјален гостин на ревијата ќe биде поп ѕвездата FJOLLA MORINA. Арт-студиото за цвеќе „Фа–Бу“ годинава ќе претстави нова уникатна креација на “The Bridal Fashion Night”. „Фа–Бу“ е специализирано арт-студио за изработка на  несекојдневни фустани од свежо цвеќе.

Манекенките ќе ги разубавува официјалниот партнер за фризура „Inebrya“ во соработка со салонот за убавина „Beauty bar“, како и „Kryolan“ – официјален партнер за шминка. Брендот за уникатен италијански накит „Sigma Jewelry“ ќе ги претстави новите трендови за претстојната сезона.

Слоганот на нашите слатки партнери е Животот е посладок со Sunday! – Sunday висококвалитетни домашни колачиња и десерти.

„Moet“ и понатаму останува присутен  во сите важни моменти во животот. Винаријата „Vizba Valandovo Winery“- ексклузивен партнер за сите венчавки.

„Hyundai“ ќе понуди соодветен модел за идните семејства.

Партнер за овој настан e и Baba Photo3D Studio – Wedding Photography & Cinematography кои ќе ве воодушеват со нивната перспектива и умешност да ги доловат најубавите мигови од вашата венчавка.

Идните невести кои сакаат да присуствуваат на настанот треба да испратат нивно име и презиме, возраст, местата кои ги земаат како предвид за организирање на свеченостa, датумот на истата, како и кратка верзија на љубовната приказна на следниот линк/формуларот тука: https://bit.ly/2W2CYLc најдоцна до 1 февруари.

Скопје Мериот хотел е идеална локација за овој автентичен настан како и за организирање на вашата венчавка токму заради уникатниот простор и одличната локација на хотелот, во срцето на градот.  Исто така, просториите се украсени со автентичните декорации на Casamento, компанија за организирање свечености која секоја венчавка ја претвора во бајка.

Во нашиот хотел ќе имате можност да направите и незаборавна фотографија благодарение на Мegaselfie photo booth и да го одбележите вашиот момент со интересна фотографија.

Доколку го потврдиме Вашето место можете да присуствувате со уште едно лицe.

Бројот на места е ограничен и исклучиво со пријавување.

Ве очекуваме!

Идните невести кои сакаат да присуствуваат на настанот треба да испратат нивно име и презиме, возраст, местата кои ги земаат како предвид за организирање на свеченостa, датумот на истата, како и кратка верзија на љубовната приказна на следниот линк https://bit.ly/2W2CYLc најдоцна до 1 февруари.

КАРОЛИНА И МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА ВТОР ПАТ ЗАЕДНО: УШТЕ ДВА ФИНАЛНИ КОНЦЕРТИ НА 20 И 22-РИ ФЕВРУАРИ!

Каролина и Македонската филхармонија закажаат уште два финални концерти. Во соопштението испратено до медиумите од Авалон продукција изјавија:

„Бидејќи двата концерта на Каролина и Македонската филхармонија се одамна распродадени и многу нејзини фанови се останати без влезници, би сакале да Ве информираме дека се одлучивме да се одржат уште два завршни концерти на Каролина со оркестарот на Македонската филхармонија, на 20-ти и 22-ри февруари, на исто место.

Овие концерти претставуваат пресек во кариерата на Каролина и веруваме дека ќе биде вистинско задоволство да се види и слушне како тоа ќе изгледа заедно во комбинација со оркестарот на Македонската филхармонија.

Влезниците по цена од 1.000 денари се веќе во продажба онлајн на avalon.mk и преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија.

Ви препорачуваме да побрзате со купувањето на Вашите билети“, информираат од Авалон продукција!

3 знаци кои можат да уживаат во новата врска следниот месец

Февруари е месец кој ќе ви донесе многу романтични емоции и страсти кои ќе ве направат навистина среќни.

Еве 3 знаци кои можат да уживаат во новата врска следниот месец.

Рак

Била бремена со тројка, а кога докторот подобро го погледнал ултразвукот целиот пребледел (Видео)

Најмногу од се посакуваа да станат родители. Кортни и Филип Гарет од Њу Орлеанс со години се обидуваа да станат родители, но тоа едноставно не успеваше.

На крајот се одлучија за вештачко оплодување и конечно Кортни остана трудна, и тоа со тројка. Но, тоа не беше единственото изненадување.

Седум години подоцна, докторите повторно беа изненадени.

Текстот и видеото на следната страна:


Asian sex video cheap anello backpack European websites cheap hydro flask Water bottle European News Web cheap gymshark Yoga clothing European News Web cheap fjallraven backpack Japan porn video Shopping