Последни вести

Најважни вести

Постои ли „ново“ писмо од Катица Јанева и постои ли т.н. „црн фонд“ во СЈО?

Извори од СЈО за Канал 5 потврдија дека минатата недела екс тимот на Јанева добил писмо од својат...

Криминал од „соништата": Како човек без ден стаж и без ниедна трансакција на сопствена сметка, рекетираше половина држава?

Јавноста во Македонија како да не може да поверува во капацитетите на Бојан и Катица и нивната ум...

Утре во Собранието нова средба меѓу тимовите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО

Од преговарачките тимови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Канал 5 потврдија дека средбата ќе се одржи во С...

Хуманитарната трка „Подај рака 2019" за поддршка на заболените од Вилсон

Трката, која се одржува по петти пат, е во организација на Здружението на граѓани за поддршка на лица со оваа ретка болест – Вилсон Македонија, со финансиска помош од компанијата ОКТА и Градот Скопје. -Со овој настан сак...

Тајфунот „Тапа“ се поблиску до Јапонија, откажани 400 летови

Најмалку 5000 станбени згради во реонот Мијазаки се без електрична енергија, поради скинати кабли, пренесуваат медиумите. Сообраќајот на островот Кјушу се одвива со проблеми.На југозападот на Јапонија се очекуваат обилни врнеж...

Повеќе од 100 повредени во синоќашните земјотреси во Албанија

Во земјотресот се оштетени поверќе од 290 куќи, а на 20 станбени згради се појавиле пукнатини, пренесе агенцијата АТА. На владината вонредна седница било одлучено полицијата да биде во висок степен на приправност за да ја конт...

Санкционирани 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол, а 28 за возење побрзо од дозволеното

Како што информираат од МВР, откриени се и 48 останати прекршоци, при што се издадени 26 прекршочни платни налози и 22 мандатни платни налози. Во периодот од 05:00 до 24:00 часот на 21.09.2019 Одделението за безбедност на патн...

Роналдо во детството немал пари ниту за хамбургер!!!

Роналдо бил искрен, природен и отворен во разговорот при кој во еден миг дури и пуштил солзи. Морган го потсетил Кристијано на детството, кога како фудбалер на Спортинг одел на задната врата на локалниот Мек Доналдс со соиграч...

Брена го молела Душко Тошиќ да не се разведе од Јелена Карлеуша?!

Според медиумите Брена на оваа средба наводно се обидувала да го спаси бракот на Душко и Јелена. Таа дури сака да го наговори познатиот фудбалер без разлика на се да не ја напушта Карлеуша. Наводно, Душко  не се откаж...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми