Последни вести

Најважни вести

Дали несогласувањата околу законот за јазици најавува можни предвремени избори?

Додека премиерот Зоран Заев вели дека не смее да има импровизации околу Законот и дека мислењето ...

Жестока расправа во грчкиот парламент за преспанскиот договор, пријавени за збор 205 пратеници

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се в...

Ѓорчев ќе се кандидира за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

– Објавувам и кажувам дека ќе се кандидирам за претседател. Имам искуство, мотивација, знае...

Ќе се чека на Венецијанска комисија за парите и армијата

 Одредбата која се однесува на армиските униформи а сега не е дел од Законот за употреба на јазиците доставен е до Венецијанската комисија, вели министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, па ќе се чека мислење. Моменталните...

Видео: Вработени Тајландци во Сиднеј пеат македонска песна

Во македонско-тајландски ресторан на битолчанецот Иле Моша во Сиднеј се служи македонска скара, но и тајландски специјалитети. Токму готвачите кои се задолжени за таи храната направиле атмосфера која како “зараза” ...

Фудбалерот Сала испратил вознемирувачка порака пред исчезнувањето на авионот од радарот

Аргентинскиот фудбалер бил единствениот патник покрај пилотот во исчезнатиот авион кој во понеделникот околу 20 часот го загубил контактот со контролната кула. Според ББЦ , Сала преку апликацијата „ WhatsApp“ непос...

Фото: Секси адвокатка полугола на улица!!!

Атрактивната Ана која е модел но,  и адвокатка  прошета низ улиците на Ел-Еј во прекратка маичка која откри премногу! Токму поради својот провокативен стил на облекување Ана е редовно  е на мета на секакви к...

Огнен Врањеш има голи фотки и од Дара Бубамара!?

Тој наводно ја предупредил Дара дека ќе ги објави нејзините голи фотки ако ја подржува другарката јелена. Откако во јавноста ги пласираше експлицитните фотографии на Јелена Карлеуша фудбалерот Огнен Врањеш наводно е подгот...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми