Последни вести

Најважни вести

Владата без коментар за пресот на пратеникот Ејуп Алими на кој говореше само на албански јазик

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска на редовната прес-конференција во Владата рече дека ...

Почна расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа

Од Нова демократија, Демократска алијанса, Златна зора и Независни Грци излегоа со барања и обвин...

Лидија Димова и Петар Богојески во „Само Вистина"

Полноправно членствово Нато во 2019 а не во 2020 година, а не избори како алиби, веднаѓобјавување...

Нимиц: Неприфаќањето на Преспанскиот договор може да има сериозни и опасни последици

Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во разговорите меѓу Скопје и Атина за прашањето за името, Метју Нимиц, во интер...

Во Вашингтон донесен закон со кои се забранува САД да се повлече од НАТО

Со него се предвидува „спречување на какви било обиди на претседателот да ја напушти алијансата и забранува користење буџетски средства за таков чекор“, појасни еден од подносителите – Џим Панета од Демократскат...

Фудбалерот Сала испратил вознемирувачка порака пред исчезнувањето на авионот од радарот

Аргентинскиот фудбалер бил единствениот патник покрај пилотот во исчезнатиот авион кој во понеделникот околу 20 часот го загубил контактот со контролната кула. Според ББЦ , Сала преку апликацијата „ WhatsApp“ непос...

Фото: Секси адвокатка полугола на улица!!!

Атрактивната Ана која е модел но,  и адвокатка  прошета низ улиците на Ел-Еј во прекратка маичка која откри премногу! Токму поради својот провокативен стил на облекување Ана е редовно  е на мета на секакви к...

Огнен Врањеш има голи фотки и од Дара Бубамара!?

Тој наводно ја предупредил Дара дека ќе ги објави нејзините голи фотки ако ја подржува другарката јелена. Откако во јавноста ги пласираше експлицитните фотографии на Јелена Карлеуша фудбалерот Огнен Врањеш наводно е подгот...

Во Москва средба Путин-Ердоган

За време на еднодневната работна посета на Ердоган на Москва, двајцата лидери ќе разменат мислења за регионални и меѓународни прашања, особено за Сирија, како и за билатералните односи меѓу Турција и Русија.

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми