Ваша препорака

Главни јадења, Предјадења

Чорба со сланина

Вкусна чорба со сланина, кога еднаш ќе ја пробате ќе ја правите постојано. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Повеќе

Ова се природни чистачи на масен црн дроб – еве како да се излечите

Масниот црн дроб не е мал проблем. Се јавува во различна возраст, а некои природни лекови би можеле да бидат од голема помош. Црниот дроб е најважен метаболички орган. Тој е чувар на витамините и ги филтрира токсините од организмот. Ако во клетките на џигерот се наталожат масти тогаш имаме […]

Главни јадења

Рецепт за домашен јогурт

Стаклени или земјени садови се идеални за подготовка и чување на домашен јогурт. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Главни јадења

Доручек готов за 2 минути: Направете свежо печиво запечено на путер

Овој рецепт ќе ве изненади. За само 90 секунди подгответе свежо печиво за доручек, запечете го на путер и уживајте во брз и топол доручек. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за […]

Препораки

Мијте го лицето со кокосово масло – нема да посетите козметичар

Кокосовото масло е многу здраво и да се консумира и да се користи за лицето и телото како и косата. Ако го миете секој ден лицето со кокосово масло ќе блеска и нема да имате акни и брчки. Помага за подмладување на кожата. Особено делува неговиот витамин Е како антиоксиданс […]

Tips & Tricks

Вака ќе исцедите повеќе сок од лимонот – има еден трик

Лимонот за лимонада или цедење ќе даде повеќе сок со еден трик. Пред цедењето ставете го во врела вода на кратко. Навистина делува. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]

Главни јадења

Брз деликатес: Шампињони пржени на маргарин

Направете вкусен ручек со печурки. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Tips & Tricks

Ако ви скапа или презреа доматот – спасете го со трик од кујната

Ако сте го оставиле подолго доматот и тој станал мек односно презреан има три кда го спасите. Ставете го во вода со сол и оставете го преку ноќ. Ќе биде тврд и вкусен утредента. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Десерти

Најевтин десерт: Чоколаден мус во чаша од две состојки

Направете мус во чаша дома и тоа од две состојки. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Главни јадења

Крцкави печени компири со сусам – аромата мами

Вкусен компир со сусам. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух […]

Десерти

Десерт на денот: Тече крем и карамел

Направете посебен десерт со крем и карамел кој се топи и тече. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]