Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

Се ниша ли единството во коалицијата СДСМ – ДУИ по донесувањето на Законот за употреба на јазиците? И покрај спротивставените ставови на премиерот, Зоран Заев ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседавачката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси денеска го информира американскиот претседател Доналд Трамп дека нема да му биде дозволено да ...
сите 73 | | | веќе видена

Протестите во Атина продолжуваат. Според најавите вечерва треба да биде ратификуван Преспанскиот договор во Грчкиот парламент. За сега нема официјални ...
сите 143 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Xiaomi прикажа занимлив концепт на уред, што има голем екран и се употребува како таблет, но рабовите на екранот може да се свиткаат според задната страна, па ...
сите 22 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
сите 131 | | | веќе видена

На јавниот оглас за доделување на државно земјоделско земјиште над три хектари со соодветен бизнис план за инвестиции пристигнаа вкупно 51 понуда од кои 39 се ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Технолошкиот парк во Тетово, денеска, беа презентирани досегашните резултати од спроведувањето на проектите избрани во рамките на јавниот повик за ...
сите 26 | | | веќе видена

Министерството за финансии соопшти дека заедно со Управата за јавни приходи и Царинската управа минатата година работеле на дигитализација на процесите, со цел ...
сите 57 | | | веќе видена

На расправата за ратификација на Договорот од Преспа пријавени за збор се 205 од 300 пратеници колку што брои грчкиот Парламент, а обраќање ќе имаат и ...
сите 117 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска на прес-конференцијата ја објави својата кандидатура за нов претседател на Република Македонија. Како што ...
сите 76 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гваидо се прогласи за в.д. претседател во пркосниот говор пред толпата народ на антивладините демонстрации што ...
сите 46 | | | веќе видена

Нови лоши вести за Томас Тухел и ПСЖ пред двомечот со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, Нејмар заработи незгодна повреда и со солзи во очите го ...
сите 74 | | | веќе видена

Охрид/Скопје, 23. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во петок, 25-ти јануари, во Скопје ќе се одржи јавната расправа по Предлогот на Законот за управување со природното и ...
сите 24 | | | веќе видена

Вистината е единствено оружје кое го користи Србија за да ги увери другите земји да го повлечат признавањето на Косово, изјави српскиот министер за надворешни ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за „Алсат“ призна дека ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалоков, лично разговарал со 8-те одбегани пратеници од ...
сите 69 | | | веќе видена

Градоначалникот на Аеродром Златко Марин демантира дека се допишувал со сопругата на Саше Политико и тврди дека скриншотовите од наводните разговори помеѓу ...
сите 62 | | | веќе видена


На 24 Јануари