Забава

Своја Приказна

Вест на Денот

Безбедносни сили

Browse By

Advertising

Повеќе од 100.000 мажи се очекува да предложат брак за Валентајн

Да, се чини дека околу 115.000 мажи – околу пет отсто од сите мажи во Англија, кои живеат со своите партнери, ќе го одберат специјалниот ден за да го покренат големото прашање следниот месец на 14. февруари. Кога станува збор за прикажување на тоа колку

Вистинска магија, како сами да направите машина за штампање пари (ВИДЕО)

Ние барем не познаваме некој сериозни влогери. Едно момче прави машина за штампање пари, се разбира тоа е само добар трик, но вреди да се погледне. На youtube може да најдете еден куп влогери, луѓе кои снимаат клипови и на тој начин заработуваат многу пари.

Време е малку за вашите насмевки (ВИДЕО)

Барајќи по некои youtube канали се со цел да најдеме некое неверојатно смешно видео кое би го споделиле со вас, најдовме навистина една компилација од видеа која сигурни сме дека ќе ви се допадне. После напорниот и работен ден кој прептоставуваме дека сте го имале,

Кога по грешка ќе запукаш во женска соблекувална (ВИДЕО)

Ќе се насмеете до солзи. Ова можеби е една од најинтересните скриени камери снимена некогаш. Впрочем еден случаен човек сака да се пресоблече во една соблекувална, но момците од скриена камера смилиле посбено изненадување за него. Му ги менуваат знаците а тој кога ќе влезе

Најобезбедуваното место во светот Area 51, место полно мистерии (ВИДЕО)

Можеби ова е најмистериозното место во светот, добро познатата американска воздухопловна база Area 51. Многу туристи се движат околу базата сакаат да ја видат мистеријата и да видат што ќе се случи доколку ја поминат границата на дозволеното. Еден влогер од Србија направил видео за

K-15 први ја предвидоа двојазичноста пред многу години (ВИДЕО)

Некогаш најпопуларната хумористично – сатирична емисија К-15 многу од актуелните случувања во Македонија беа на некој начин предвидени низ нивниот хумор и сатира. Деновиве сме сведоци кога во сила влегува законот за двојазичност, дали Македонија во иднина ќе се соочува со состојби слични на клупот

Урнебесно, во свој стил: Игор Џамбазов направи анализа на фотографии на Карлеуша (ВИДЕО)

Последниве неколку дена главна вест во таблоидите и забавните естрадни магазини на Балканот е Јелена Карлеуша и нејзината афера со младиот фудбалер Огњен Врањеш. И во Македонија се зборува за скандалот, па нашиот најголем шоумен реши да се пошегува и на социјалната мрежа Инстаграм објави

Репортерка место ексклузива доби кал во фаца, се посрамоти пред цел свет!(видео)

Новинарската работа не е за сите, таа бара голем професионализам и посветеност на работата. Една наша колешка која работи на известувања во живо од мото крос трките, на момент и се погоди пред неа да застане оној кој е победник. Таа беше пресреќна бидејќи доби

Убава вест пред натпреварот со Шпанија: Гоце Георгиевски доби ќерка

Македонскиот репрезентативец, Гоце Гоергиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко. Македонскиот репрезентативец, Гоце Гоергиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко, неговата сопруга му подари ќерка. Радосната вест крилото кој има синче ја сподели

Среќа: Бебенце со проблеми со слухот се смее на глас кога ќе го слушне гласот на сестричката со помош на помагало

Бебенце стана хит на интернет откако го доби своето прво слушно помагало. Малата Скарлет била родена три месеци предвреме и поради стомачна инфекција, морала да прима антибиотици, кои пак значително ѝ го влошиле слухот. Нејзиниот живот зачително се променил откако на 11 месеци го добила


NCS European News Web Ncs National news cheap Ncs swissgear backpack Ncs's News cheap Ncs tumi backpack Ncs Shopping cheap Ncs yeti cup cheap Ncs off white Sportswear NCS European News Web cheap Ncs gymshark Yoga clothing