← НАЗАД НА БОЗА
 • „Мајчинството е маратон“

  Актерката Кира Најтли отворено зборуваше за мајчинството. Кира Најтли вели дека мајчинството е неверојатно искуство, но тоа е „физички и емотивен маратон“. Оваа 33-годишна актерка вели дека и покрај фактот што таа, како добро позната личност, што добро заработува, има одредени привилегии, не е секогаш лесно да се расте нејзината тригодишна ќерка. „Мислам дека не го цениме доволно физичкиот и емотивен маратон преку кој жените минуваат како мајки. Јас навистина имам привилегии....

 • Како лесно да се отстрани восокот од свеќите од облеката?

  Во зима, куќите често се украсени со свеќи кои создаваат пријатна атмосфера. А кога свеќите често се палат, восокот паѓа на чаршавот или на парче облека. Како може лесно да се отстрани? Ви требаат: Нож, средство за чистење (Vanish), хартиени крпи, пегла, детергент за рачно перење. Постапка: Кога восок ќе капне на ткаенината или облеката, најважно е да не го избришете додека е жежок, туку чекајте целосно да се стврдне. Потоа протријте го со горниот дел на ножот (ако восокот многу бавно...

 • Која храна предизвикува надуеност и не прави да изгледаме подебели отколку што сме?

  Ако вагата вели едно, а вашиот одраз во огледалото друго, тогаш е време да проверите дали имате еден од овие четири прехранбени производи во менито ... Иако варијацијата на телесната тежина кај жените е нормална, понекогаш поради подуениот стомак, што ве прави да изгледате подебели отколку што навистина сте, не се одговорни килограмите, туку одредени видови на храна. Овошје Иако овошјето е полно со здрави состојки како што се витамини и минерали, тоа може да биде предизвикувач на...

 • ДАМСКА ЕЛЕГАНЦИЈА И ГЛАМУР ЗА ПРОЛЕТ 2019: совршени одела и фустани за свечени пригоди

  Од модната недела во Милано ви ја претставуваме инспирацијата за фустани, здолништа и одела со кои ќе заблескате во секоја пригода! Ви носиме нови трендови за пролетта 2019. година. За гламурот на оваа пролет се погрижи дизајнерот чија колекција сите ги остави без здив! Од модната недела во Милано одржана минатата година, во 2018. година, пристигнува инспирацијата за дамите кои сакаат да изгледаат гламурозно, но исто така и да бидат забележани! Женствена, нежна и елегантна: ваква е...

 • Да ја сакаш модата…

  ...

 • МОЖАT ДА ВОДАТ ЉУБОВ СО ЧАСОВИ: Мажите со оваа крвна група се најиздржливи во кревет!

  Тие уживаат во се што се прави во креветот и можат да водат љубов со часови. Луѓето со крвна група нулта (0) се на глас како великодушни сексуални партнери на кои задоволството на другата страна им е исклучително важно. Тие уживаат во сето она што се прави во креветот и можат да водат љубов со часови. Понекогаш самите себе ќе се лишат од задоволство само за другата страна да ужива уште повеќе. Инаку, групата 0 не е само најчестата крвна група кај човечката популација, туку се верува...

 • Перфектен изглед на деловна жена…

  ...

 • ОВА КОЛИЧЕСТВО НА СЕКС ве подмладува!

  Сексот е добар за здравјето, не само за психичкото туку и физичкото, а една од неговите карактеристики е попривлечна од другите - способноста за подмладување Не, тоа не е залудна приказна, туку резултат на научни истражувања, а сега само треба да кажеме колку секс е потребно  за да се биде навистина помлад. Значи, не е многу, за почеток. Научниците од Универзитетот во Сан Франциско следеа една недела од сексуалниот живот на група од 129 мајки кои беа во врска. Учесниците доставија...

 • 4 make-up производи кои шминкерите ги обожаваа минатата година – а ќе бидат хит и во 2019. година

  Make-up-от за кој зборувавме минатата година ќе биде подеднакво интересен и оваа година, па се исплати да обрнете внимание на производите од кои шминкерите останаа изненадени. Make-up фаворитите од 2018. година се откриени благодарение на еден од главните авторитети во светот на шминката на Instagram - TrendMood. Нивните истражувања покажаа која пудра, коректор, сјај за усни и палета на сенки за очи беа најпопуларни меѓу нивните повеќе од еден милион следбеници минатата година. Со 69 проценти од...

 • Токму вака си ја замислуваме средата…

  ...


© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk

Ncs National news Ncs Shopping Ncs's News cheap Ncs tumi backpack cheap Ncs hydro flask Water bottle Asian sex video NCS European News Web free sex video NCS European websites cheap Ncs gymshark Yoga clothing