3 C
Скопје
23.01.2019

Премиерот Заев потврди дека терминот Македонец нема да важи за етничка...

Македонскиот премиер Зоран Заев со согласи со неговиот грчки колега Алексис Ципрас, според договорот од Преспа, терминот Македонец не означува национална или етничка припадност,...

Вес Мичел „архитектот“ на договорот од Преспа поднесе оставка

Вес Мичел, американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија во американскиот Стејт Департмент поднесе оставка, објави „Вашингтон пост“.

МАКЕДОНИЈА

ЕКОНОМИЈА

СВЕТ

Брегзит ќе ја чини Велика Британија 100 милијарди фунти годишно

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија, ако се спроведе според условите на предложениот договор, ќе резултира со четири отсто намалување на бруто-домашниот производ...

Ураганот Флоренс ослабна до втора категорија според скалата на Сафир-Симпсон

Ураганот Флоренс, кој се доближува до источниот брег на САД, ослабна до ураган од втора категорија според скалата на Сафир-Симпсон одс пет степени, соопшти...
WordPress Image Lightbox Plugin

cheap gymshark Yoga clothing European websites Shopping free sex video News web Japan porn video European News Web free sex movie National news cheap tumi backpack