skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Грчкиот парламент вечер треба да гласа за ратификација на Договорот од Преспа
Засилени безбедносни мерки во Атина
Вуцис: слоганот „Македонија е една и грчка“ е иредентистички
Средба Заев-Хан на светски економски форум во Давос
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

НАЈВАЖНИ ВЕСТИ

Закани од обвинетите функционери на ДУИ кон СЈО

На денешното рочиште во предметот „Титаник 3“, за изборни нерегуларности во Чаир, дојде до препукување меѓу обвинителите на СЈО и одбраната на обвинетиот пратеник од...

Засилени безбедносни мерки во Атина

Закажаните демонстрации за попладневните часови,  во комбинација со сериозните инциденти на протестот во неделата, носат засилени безбедносни мерки во грчката престолнина, особено во делот околу...

(Видео) Независни Грци: Ќе го оставиме ли Заев да зборува во име на Александар Велики?

Со спот во кој македонскиот премиер Зоран Заев се претвора во Александар Велики и вели дека веќе никој нема да оспорува дека сме Македонци и...

Ќосето до Влатко Ѓорчев: Да ги посетеше фамилиите на затворените од 27 април, и тие имаат деца, н...

Еден од обвинетите од случувањата на 27 април 2017 година во Собранието, Горан Ангелов Ќосето преку социјалните мрежи му се обрати на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Средба Заев-Хан на Светски економски форум во Давос

Премиерот Зоран Заев, кој учествува на годинашниот Светски економски форум во Давос, Швајцарија, денеска треба да оствари средба со еврокомесарот за европска соседска политика и...

Грчкиот Парламент вечер треба да гласа за ратификација на Договорот од Преспа

По 16 часа континуирана расправа, во 02.30 часот по полноќ заврши првиот ден од расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, а...

МАКЕДОНИЈА

Врховен на општа седница ќе разгледа иницијативи во врска со истрагите на СЈО

24.01.2019

Врховниот суд на Република Македонија на 30 јануари ќе одржи општа седница, на која ќе бидат разгледани и иницијативите поднесени од адвокатите Боро Тасевски и Еленко Миланов за донесување на...

Закани од обвинетите функционери на ДУИ кон СЈО

24.01.2019

На денешното рочиште во предметот „Титаник 3“, за изборни нерегуларности во Чаир, дојде до препукување...

Какламанис: Неприфатливи изјавите на Нимиц

24.01.2019

Четвртиот потпретседател на грчкиот Парламент од редовите на Нова демократија, Никитас Какламанис, кој од утрово...

Милошоски го поддржа Ѓорчев за претседателската кандидатура

24.01.2019

Антонио Милошоски ја поддржа кандидатурата на Влатко Ѓорчев за претседател на државата. Тој на својот...

Пред ЕСЧП во Стразбур 339 премети од Македонија чекаат на...

24.01.2019

Од вкупно 1.014 пресуди на Европскиот суд за човекови права од вкупно во 2018 година,  12 се...

БИЗНИС

Вредноста на биткоинот би можела да потоне на нула

24.01.2019

Вредноста на биткоинот би можела да потоне на нула, изјави за Си-Ен-Би-Си еден од најважните инвеститори во крипто заедницата, за време на дебата во Давос која се фокусираше на иднината...

Како да се намали невработеноста – разговор со д-р Стојан...

23.01.2019

Фрлена во сенка поради политичките настани, темата за невработеноста и мерките против неа е сѐ...

Тевдовски: Се дигитализираат услугите на УЈП и Царина за ...

23.01.2019

Навремен и неселективен поврат на ДДВ преку модул за автоматски поврат, електронско следење на плановите...

Македонската економија со раст од три проценти, прогнозир...

23.01.2019

Македонската економија годинава ќе забележи раст од три проценти, се најавува во најновиот извештај на...

Владата донесе Програма за економски реформи 2019-2021

22.01.2019

Владата ја донесе Програмата за економски реформи за периодот од 2019 до 2021 година во...

СВЕТ

Гуаидо се самопрогласи за претседател на Венецуела, Мадуро прекина дипломатски односи со САД

24.01.2019

Претседателот  на венецуелското Национално собрание, Хуан Гуаидо синоќа се прогласи за вршител на должноста претседател на Венецуела. – Денеска, на 23 јануари, објавувам дека формално ги преземам надлежностите на националната извршна...

Во Австралија масовно умираат животни поради високите тем...

24.01.2019

Австралија веќе една недела е зафатена од бран екстремни жештини, со дневни температури кои достигнуваат...

Би-Би-Си размислува да се пресели во Брисел после Брегзит

24.01.2019

Генералниот директор на британскиот канал Би-Би-Си разговарал со белгискиот премиер, Шарл Мишел, за можна преселба...

Жолтите елеци ќе имаат кандидати на изборите за ЕП

24.01.2019

Француското антивладино движење Жолти елеци ќе предложат свои кандидати на претстојните избори за Европскиот парламент,...

Путин: Ердоган е заслужен за се подобрите руско-турски од...

23.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска оцени дека подобрувањето на односите меѓу Русија и Турција е...

ЖИВОТ

Замрзнаа Нијагарините водопади

23.01.2019

Нијагарските Водопади замрзнаа, а тоа не се случува првпат. Студениот бран што го зафати североистокот од САД и од водопадите направи леден ѕид. Слики од сето тоа секојдневно се споделуваат...

Уметност на ѕидовите на Онкологија – Разговор во Ст...

23.01.2019

Во денешното отворено студио Јана Јосивоска и Влатко Чаловски зборуваа со уметниците Благојче Наумовски, Андријана...

Спасовски во Студио 1: Како инвалидите да бидат безбедни ...

22.01.2019

Гостин во Студио 1 беше Драган Спасовски од Куманово, кој од пред две години е...

Најважен 10 годишен предизвик: Климатски промени предизви...

22.01.2019

Животните успеси, но и глобалните проблеми се најдоа на виралниот хит „10 годишен предизвик“ кој...

(ВИДЕО) Самохраната мајка Дафинка веќе пет години живее б...

22.01.2019

Проблем кој се влече веќе пет години. Самохраната мајка Дафинка Стојановска, во 2009 година диво...

КУЛТУРА

„Слободен и среќен“ – прв концерт на Македонската филхармонија во 2019

24.01.2019

Македонската филхармонија вечер со симфонискиот концерт „Слободен и среќен“ ќе го почне вториот дел од концертната сезона 2018/2019. За првпат на македонската музичка сцена како солист ќе настапи француската трубачка...

Повик за уметници „Една слика – една можност“

24.01.2019

Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување ХЕРА ги поканува сите уметници од Македонија да донираат уметнички...

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петр...

23.01.2019

Најновиот филм на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија”, кој е во...

Објавени номинациите за овогодишните Оскари

22.01.2019

Жирито на Американската филмска академија денеска ги објави номинациите за наградите Оскар за 2019 година....

Номинација за Оскар на филм со визуелни ефекти на македон...

22.01.2019

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФX3X учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на...

ШОУ БИЗНИС

Сергеј Варошлија: Она е скопска прчла, а изгледа како да тргнала во пештера да оди! (ВИДЕО)

23.01.2019

-Малку ЈК, малку погача, малку верник, така она ги третира трендовите- Сергеј Варошлија интересно искоментира една госпоѓа во најновата емисија на Студио Мода. Во продолжение уживајте во вчерашното шоу: ...

Денеска во Ексклузив: И ги врзавме очите на Јана Стојанов...

24.01.2019

И ги врзавме очите на актерката Јана Стојановска и ја однесовме на... Васил Зафирчев за...

Го збунивме Џамбо Агушев кога го прашавме кога му било пр...

24.01.2019

Профилот на македонските јавни личности ви е доста познат, особено бидејќи тие одбираат што сакаат...

Денеска во Ексклузив: Обожавателка полудe по Влатко Лозан...

23.01.2019

Овожавателка на Лозано полуде од среќа. Популарниот пејач и испрати видео-порака Го прашавме Џамбо Агушев...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Позната пејачка почина на бина! (ВИДЕО)

23.01.2019

Руската пејачка Фенија Калијулина (53) почина на својот настап, на бина. Имено, таа настапуваше со...

СПОРТ

Немоќни пред Шпанија – Македонија против Исланд ќе решава за главна фаза!

16.01.2019

Ракометната репрезентација на Македонија го претпе и вториот пораз на СП откако во четвртото коло загуби од Шпанија со 32-21. Нашите ракометари буквално одиграа натпревар со две лица. Имаа старт...

Јокиќ со 40 поени го предводеше Денвер до триумфот над По...

14.01.2019

Екипата на Денвер предводена од центарот Никола Јокиќ забележа победа над Портланд на еден од...

Македонија до втора победа на СП, Бахреин немаше сили за ...

13.01.2019

Македонската ракометна репрезентација го совлада Бахреин со 28:23 на Светското првенство во Германија и во...

(ВИДЕО) Спорт 1: За победата на Македонија над Јапонија н...

12.01.2019

Најновото издание на Спорт 1 на 1ТВ мина во знакот на ракометот и на Дакар...

ИСТОРИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКА – ПО 23 ГОДИНИ, КО...

09.01.2019

Македонската одбојкарска репрезентација на 9-ти Јануари испиша историја во „СЦ Кале“ откако во последниот квалификациски...

Back To Top

European News Web cheap off white Sportswear cheap swissgear backpack cheap tumi backpack News web Asian sex video cheap gymshark Yoga clothing News cheap anello backpack free sex movie