Editorial
  4 weeks më parë

  Kush ishte skulptori i madh i Monumentit të Skënderbeut?

  Ai lindi në Përmet, më 22 dhjetor 1903 dhe vdiq më 13 shtator 1985. Studioi…
  Histori
  2018/12

  Gjadri, shkëlqimi dhe mjerimi i kryeveprës ushtarake të Ballkanit

  FAKTE/ Gjadri, baza ajrore më e fortifikuar në Shqipëri. Historia e ndërtimit të “Tunelit të…
  Aktualitet
  2018/12

  Haradinaj ia përsërit edhe një herë Serbisë: Taksa hiqet në ditën e njohjes

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa kundër Serbisë do të hiqet në ditën e…
  Editorial
  2018/12

  Zaev u mundove ta prishësh gëzimin e shqiptarëve, do përfundosh më keq se Gruevski

  Muhamer Pajaziti Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev me deklaratat për ushtrinë e Kosovës ka zhgënjyer…
  Editorial
  2018/12

  Ju tregoj Taulant Mukën apo anatomia e një “akademiku” mashtrues

  Taulant kam kohë që të ndjek e kam po aq kohë që dua të të…
  Aktualitet
  2018/12

  FOTOT/ “National Geographic” promovon Butrintin: Shijoni mrekullinë antike

  Programi “Open Explorer” i “National Geographic” ka vizituar qytetin antik të Butrintit duke i dedikuar…
  Aktualitet
  2018/12

  Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të Ushtrisë së Kosovës,…
  Aktualitet
  2018/12

  Ja të ardhurat e Rektorit të Mjekësisë, burrë e grua me nga 8 paga mujore

  Prandaj bëhet luftë e egër, për të kapur poste të tilla, ku të krijohet mundësia,…
  Aktualitet
  2018/12

  NATO ndez motorët, së shpejti bazë ushtarake në Kuçovë

  NATO ka nisur lëvizjet për të ngritur bazën e saj ushtarake në Kuçovë. Ditën e djeshme…
  Aktualitet
  2018/12

  Qeveria e Merkelit përkrah Ushtrinë e Kosovës, ka një mesazh për Serbinë

  Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Rainer Breul, ka thënë se Republika…
   Editorial
   4 weeks më parë

   Kush ishte skulptori i madh i Monumentit të Skënderbeut?

   Ai lindi në Përmet, më 22 dhjetor 1903 dhe vdiq më 13 shtator 1985. Studioi për Letërsi dhe Filozofi në…
   Histori
   2018/12

   Gjadri, shkëlqimi dhe mjerimi i kryeveprës ushtarake të Ballkanit

   FAKTE/ Gjadri, baza ajrore më e fortifikuar në Shqipëri. Historia e ndërtimit të “Tunelit të madh” dhe aviatorët që rrezikonin…
   Aktualitet
   2018/12

   Haradinaj ia përsërit edhe një herë Serbisë: Taksa hiqet në ditën e njohjes

   Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa kundër Serbisë do të hiqet në ditën e njohjes së Republikës së Kosovës…
   Editorial
   2018/12

   Zaev u mundove ta prishësh gëzimin e shqiptarëve, do përfundosh më keq se Gruevski

   Muhamer Pajaziti Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev me deklaratat për ushtrinë e Kosovës ka zhgënjyer shumë shqiptarë të cilët i…

   cheap gymshark Yoga clothing free sex movie European News Web free sex video Japan porn video Shopping cheap hydro flask Water bottle European News Web cheap off white Sportswear cheap tumi backpack