Rama dhe delegimi, sipas Luan Omarit, Thimio Kondit, Fehmi Abdiut

Rama dhe delegimi, sipas Luan Omarit, Thimio Kondit, Fehmi Abdiut

Edi Rama pasi mori “stafetën” nga Ditmir Bushati, i ka kaluar dje “de facto” drejtimin e Ministrisë së Jashtme zv/ministrit Gent Cakaj. Diplomacia shqiptare do

A është ministri Rama “në pamundësi absolute” të ushtrimit të detyrës?

A është ministri Rama “në pamundësi absolute” të ushtrimit të detyrës?

Arben Isaraj, jurist, ish-zëvendësministër i Drejtësisë thotë në një postim në Facebook se sipas “neneve 27 e vijues të Kodit të Procedurave Administrative në fuqi

Ritenderimi / Kujt i humbën 5.5 milionë eurot e DH Albania-s?

Ritenderimi / Kujt i humbën 5.5 milionë eurot e DH Albania-s?

Nga Klodian Tomorri* Përsëritja e tenderit në lotin e parë të Unazës së Re në Tiranë dhe atij të linjes 220 kilovolt Burrel-Peshkopi e ka

“DSIK” nxjerr sekretet e 51 prokurorëve dhe gjyqtarëve, kursen Llallën

“DSIK” nxjerr sekretet e 51 prokurorëve dhe gjyqtarëve, kursen Llallën

Plot 28 prokurorë dhe gjyqtarë deklasifikohen plotësisht, ndërsa për 23 të tjera do të deklasifikohen plotësisht nga statusi sekret që kanë patur deri më sot,

Eduard Kukan ka një kritikë: Punoni më shumë, filozofoni më pak

Eduard Kukan ka një kritikë: Punoni më shumë, filozofoni më pak

Deputeti i Parlamentit Evropian, Eduard Kukan, ka drejtuar sot kritika të forta në drejtim të Komisionit Evropian dhe EEAS-në [Institucioni që drejton Mogherini], për çështjen

Antiemigracioni, Kuvendi miraton një marrëveshje shumë të pazakontë

Antiemigracioni, Kuvendi miraton një marrëveshje shumë të pazakontë

Kuvendi i Shqipërisë filloi diskutimin për miratimin e një marrëveshjeje ndërkombëtare të pazakontë, e cila do t’i japë të drejtë oficerëve nga Agjencia e Rojës

Pas Unazës, edhe ritenderimi në OST shpëton miliona euro të tjera

Pas Unazës, edhe ritenderimi në OST shpëton miliona euro të tjera

Përsëritja e tenderit të linjës elektrike Burrel-Peshkopi pas skandalit me kompaninë “DH Albania” ka rezultuar me çmime ndjeshëm më të ulëta. Ashtu si në rastin

Deklasifikohen 48 mijë dosje, nga sot akses në “fondin e Enver Hoxhës”

Deklasifikohen 48 mijë dosje, nga sot akses në “fondin e Enver Hoxhës”

Fondi personal i Enver Hoxhës apo fondi personal i Hysni Kopos, tashmë mund të shihet nga studiuesit e historisë. Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, njoftoi

VIDEO: Rama e fton në makinë, Bushati refuzon, largohet në këmbë nga MEPJ

VIDEO: Rama e fton në makinë, Bushati refuzon, largohet në këmbë nga MEPJ

Ditmir Bushati i ka dorëzuar detyrën si ministër i Jashtëm, kreut të qeverisë Edi Rama në një ceremoni të zhvilluar në ambientet e Ministrisë. Pas

“Shko se ta zgjidh Rama”, shkarkohet ‘live’ drejtori i Hipotekës Durrës

“Shko se ta zgjidh Rama”, shkarkohet ‘live’ drejtori i Hipotekës Durrës

Pas denoncimit të Fiks Fare mbrëmë lidhur me drejtorin e Hipotekës së Durrësit, kryeministri Edi Rama në një dalje për media sot ka zbuluar vendimin

Zëri i Amerikës: Pse po ikin drejtorët kur DH Albania ishte “në rregull”?

Zëri i Amerikës: Pse po ikin drejtorët kur DH Albania ishte “në rregull”?

Drejtuesit e dy institucioneve në Shqipëri, pranë të cilave kompania DH Albania kishte mundur të fitonte dy gara publike përmes dokumenteve të falsifikuara, janë larguar

Një thumb për Ramën nga ish-ministri

Një thumb për Ramën nga ish-ministri

  Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një fjalim lamtumire ka bërë një bilanc të punës së tij për këto 5 vite që ai drejtoi

Gent Cakaj si kryediplomat: Politika e jashtme e Shqipërisë nuk ndryshon

Gent Cakaj si kryediplomat: Politika e jashtme e Shqipërisë nuk ndryshon

Fjalimin që duhej të mbante kryeministri Edi Rama pas marrjes së detyrës së ministrit për Europën e mbajti zëvëndësministri Gent Cakaj që do të ushtrojë

Rama i delegon drejtimin e Ministrisë së Jashtme, Gent Cakajt

Rama i delegon drejtimin e Ministrisë së Jashtme, Gent Cakajt

Një ditë pas betimit të tij para Presidenti Ilir Meta per në postin e ministrit të Jashtëm, kryeministri Edi Rama ka nisur sot detyrën e

70 mijë € shkollë, 56 mijë € makinë, fëmijët fundosin gjyqtarin

70 mijë € shkollë, 56 mijë € makinë, fëmijët fundosin gjyqtarin

Më 26 nëntor të vitit që lamë pas , Luan Dervishi, gjyqtar pranë gjykatës së Apelit Shkodër u shkarkua nga detyra për fshehje të pasurisë,

Lifestyle

Të gjitha

Foto Lajm

Të gjitha

Enciklopedi

Të gjitha

Blogu i Moikomit

Të gjitha

Jeta në çift

Të gjitha

Blogu i Arben Dukës

Të gjitha

Letër Kryeredaktorit

Aktualitet