Menu
  • Fier

  • Korce

  • Gjirokaster

  • Shkoder

  • Elbasan

  • Durres

Detajet

Reshjet e borës në Dibër/ Bllokohen disa fshatra

Në qarkun e Dibrës janë rikthyer reshjet e borës. Reshjet...

Detajet

Uji i Ftohtë/ Rrezikon rrëshqitja e të gjithë kodrës mbi rrugë

Një masiv dheu ka rrëshqitur në aksin rrugor Tepelenë-Gjirokstër, në...

E pavaksinuar

Fruthi në Shqipëri/ Vdes foshnja e parë në Pediatri

Rastet me sëmundjen e fruthit janë evidentuar tashmë edhe në...

Por deficiti ngelet i thellë

Eksportet bujqësore, 262 milionë euro

Shqipëria ka eksportuar rreth 32.8 miliardë lekë ose 262 milionë...

Kosto e jetesës

Tirana, më e shtrenjta në rajon

Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë në rajonin e Ballkanit...

Parashikimi i FMN-së

Ekonomia botërore do të rritet më pak

Fondi Monetar Ndërkombëtar uli projeksionet e rritjes së ekonomisë botërore...

Akuzohet për përdhunim

Arrestohet në Paris këngëtari i famshëm!

Denoncimi që ka bërë një 24-vjeçare se është tentuar të...

Modelja braziliane

Shkrimtari turk “humbet” Adriana Limën

Ka zgjatur vetëm një vit e gjysmë lidhja mes supermodeles...

Brenda një vazoje

Gjendet thesari 900-vjeçar

Autoriteti Izraelit i Antikave bëri një zbulim të madh, një...

The Hill

Për paqe në Siri duhet diplomaci, jo sanksione…

Shumë demokratë janë tronditur nga njoftimi i tërheqjes së trupave...

The Hill

Putin dhe “lufta” për ndikim në Ballkan

Qëllimi strategjik i politikës së Rusisë në Ballkan është krijimi...

Mosmarrëveshjet

Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell

Jep dorëheqjen Wess Mitchell, diplomati kryesor për çështjet evropiane në...

Po sfidojnë populistët

Traktati Francë-Gjermani/ Reforma në BE?

Këtë mëngjes, presidenti francez dhe kancelarja gjermane nënshkruan marrëveshjen e...

Përplasjet Itali-Francë vazhdojnë

Salvini: Francën e ka pasuruar Afrika

 Zëvendëskryeministri dhe ministri i brendshëm Italian, Matteo Salvini tha të...

Almanak

Çfarë ka ndodhur më 23 janar?

3102 pes – Filloi epoka Kali Yuga – sipas hinduizmit...

Projekti i arkitektit italian

Foto nga Rezidenca Mbretërore në Shirokë-Shkodër 1930

Shqipëria u shndërrua në një kantier ndërtimi, pikërisht në kohën...

Të dhënat epigrafike të tij

“Manastiri i Shën Gjon Vladimirit” në Muzeun Historik!

Muzeu Historik Kombëtar, në datë 24 janar 2019 ora 12.00,...

NBA

Raptors tregojnë supremacinë në Lindje

Toronto Raptors tregon edhe njëherë tjetër supremacinë në NBA, të...

Mund të jetë gjallë

Fije shprese për futbollistin e zhdukur

Në një raport të publikuar pak minuta më parë, policia...

Australian Open

Dramatike për Williams, pa problem Djokovic

Duket se turneu i këtij viti i Australian Open është...

PROF. DR FLORIAN BEUER

PROF. DR FLORIAN BEUER

Profesor i asociuar në Departamentin e Protetikave të Shkollës Dentare të Mynihut.

PROF. PETER POSPIECH

PROF. PETER POSPIECH

Profesor i asociuar, Stomatologji Protetike, Gjermani.

PROF. DR. ENIS OZYAR

PROF. DR. ENIS OZYAR

Profesor i Onkologjisë së Rrezatimit, Antalia.

PROF. MENTOR PETRELA

PROF. MENTOR PETRELA

Shef i Departamentit të Neuro-Shkencës.

PROF. FLORIAN TOTI

PROF. FLORIAN TOTI

Pedagog – Shërbimi i Endokrinologjisë.

PROF. XHELADIN DRAÇINI

PROF. XHELADIN DRAÇINI

Pedagog – Shërbimi i Kirurgjisë së Përgjithshme.

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

PROF. ASOC. SOKOL BUBA

Mjek Kirurg Infantil, shërbimi i Kirurgjisë Infantile.

PROF. EDVIN PRIFTI

PROF. EDVIN PRIFTI

Shef i Shërbimit të Kardiokirurgjisë, pedagog.

PROF. SAFET BEQIRI

PROF. SAFET BEQIRI

Kirurg, Departamenti i Kirurgjisë Torakale, Gjermani.

Mos i neglizhoni!

5 këshilla si të kontrolloni refluksin e stomakut

Refluksi i stomakut mund të prekë ¼ persona, të gjitha...

Me ose pa operacion

Fëmija me bajame? Mësoni si mund t’i hiqni!

Në vitet e kaluara, ishte shumë e zakonshme që fëmijët...

Apnea e gjumit

Fëmija juaj nuk fle i qetë? Ky mund të jetë shkaku!

Apnea e gjumit është kur një person ndalon frymëmarrjen gjatë...

Trajtimet

Kujdes! Obeziteti mund të shkaktojë probleme serioze!

Sindromi i hipoventilimit të obezitetit është një çrregullim i frymëmarrjes...

  • Kosove

  • Maqedoni

  • Mali i Zi

  • Greqi

Ligji për gjuhët

Shqipja gjuhë zyrtare/ Zaev: Keqardhje për opozitën që…

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese, kryeminstri i Maqedonisë së Veriut...

Takimi me ambasadorin e SHBA

Taksa ndaj Serbisë, paralajmëron Haradinaj

Kryeministri Haradinaj ka folur sërish për taksën e Kosovës ndaj...

Deklarata

Kosova gati për liberalizimin e vizave? BE: Kushtet janë…

“Tani topi është në oborrin e shteteve anëtare për të...

Deklarata

Arratisja e Gruevskit/ Zaev: Do kërkojmë përgjegjësin pasi…

I ftuar në një emision në një program televiziv në...

Taksa ndaj Serbisë

Deklaratat e Haradinajt/ Vuçiç: Sinjal i keq për rajonin

“Tarifa ndaj mallrave serbe nuk do të shfuqizohet derisa Beogradi...


Shopping European News Web free sex movie National news cheap anello backpack cheap fjallraven backpack cheap tumi backpack cheap yeti cup News web News