Politika

Ish-presidenti Nishani e padit Ramën për shpifje

Ish-presidenti Bujar Nishani aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të PD ka vendosur të padisë për shpifje kryeministrin Edi Rama për akuzën publike të tij...

Opinion

Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim

Nga Veton Surroi  Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala ‘korrigjim’ (eufemizëm për ndarje dhe këmbime...

SPORT

KULTURE

BE përgatitet për një 2019-të të vështirë

Nga Andrew Hammond Ndërsa po kalon nga viti 2018 në 2019-ën, Bashkimi Evropian mund të përballet me një vit tjetër të vështirë. “Retë” e stuhisë...

I kujt është Balili?

Dossier

SPECIALE

“Ka fjalë që qajnë dhe lotë që flasin”

“Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi ecën nëpër tokë”. “Vetëm gjuha e...

Misteret e hapësirës: Zbulohen sinjale radioje jashtë galaktikës sonë

Astronomët kanë zbuluar valë radioje të përsëritura nga thellësitë e hapësirës. Shkencëtarët e universitetit ”British Columbia”, në Kanada, kanë hasur radio sinjale nga një burim...

SHOWBIZ

VIDEO


NCS European News Web cheap Ncs yeti cup cheap Ncs tumi backpack Japan porn video cheap Ncs swissgear backpack cheap Ncs gymshark Yoga clothing Ncs's News cheap Ncs fjallraven backpack Ncs National news NCS NEWS web