Sheshi Skënderbej kandidat për një tjetër çmim

Sheshi Skënderbej kandidat për një tjetër çmim

Rikonstruksioni i Sheshit Skënderbej, projektuar nga firma belge e arkitekturës 51N4E dhe artisti shqiptar Anri Sala, zbatuar nga kompania Fusha, është përzgjedhur kandidate për të fituar çmimin "Mies van der Rohe". Çmimi "Mies van der Rohe", jepet dy herë në vit për projektin më të mirë të arkitekturës evropiane të realizuar në...

Nga Vincent Van Gerven Oei 9 orë më parë
KLP rrëzon urdhërin e Arta Markut, kthehen Hajdarmataj dhe Çela

KLP rrëzon urdhërin e Arta Markut, kthehen Hajdarmataj dhe Çela

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) vendosi me gjashtë vota pro dhe pesë vota kundra rikthimin e prokurorëve Besim Hajdarmatajt dhe Olsian Çelës, në Prokurorinë e Krimeve të Rënda duke shfuqizuar urdhërin e Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Markut, për transferimin e tre prokurorëve në prokuroritë e rretheve. Më parë edhe Gjykata Administrative shfuqizoi urdhërin e Markut...

dje, 13:46

Një ditë “ngujimi” në Fakultetin e Drejtësisë

Një ditë “ngujimi” në Fakultetin e Drejtësisë

Mëngjes. Disa studentë që kanë qëndruar aty gjithë natën, duken të lodhur. Të tjerët, ashtu si unë, që kanë ardhur gjatë ditës janë më aktivë dhe të zëshëm. Sjellin lajme nga jashtë, angazhohen në biseda, flasin për zgjidhje, përcjellin tek njëri-tjetri ato çfarë kanë parë në rrjetet sociale, çfarë u diskutua te ky apo ai emision i...

Nga Marash Logu dje, 09:57
A do të rrëzojë vetingu Donika Prelën?

A do të rrëzojë vetingu Donika Prelën?

Donika Prela, Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, do të dalë sot përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK). Trupa e KPK-së që do të zhvillojë...

20 orë më parë

Japan porn video cheap gymshark Yoga clothing Asian sex video free sex video cheap tumi backpack cheap hydro flask Water bottle free sex movie European websites cheap yeti cup cheap anello backpack