Agjensia e Lajmeve DurresLajm

admin | 04/13/16

KRONIKË

23/04/2019 - 17:51

Është zbuluar identiteti i personit të pestë që është arrestuar nga Policia për llogari të grabitjes së ndodhur në Rinas më 9 prill.

Ai është Elton Pikuli nga Fushë-Kruja dhe arrestimi i tij është bërë nga Interpoli.

KULTURË

19/04/2019 - 20:56

Ditën e enjte, Dita Ndërkombëtare e Monumenteve në Amfiteatrin e Durrësit u celebrua me Ekspozitën “Shprehem me mozaik”, e cila ishte edhe aktiviteti final i nje programi edukimi të realizuar nga DRKK Durrës në bashkëpunim me DAR Durrës.

SOCIALE

23/04/2019 - 09:20

Gjirokastra, Korça dhe Berati u renditen ndër qarqet me numrin me lartë të të vdekurve gjatë vitit 2018 në raport me popullsinë, teksa Tirana, Kukësi dhe Durrësi shënuan norma më të ulëta.

SPORT

23/04/2019 - 17:10

Teuta dhe Goga Basket kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të play off-it në basketboll për meshkuj, duke mundur respektivisht Tiranën dhe Partizanin e udhëheqin 1-0 me ndeshje.

23/04/2019 - 11:42

TECH

22/04/2019 - 15:05

Sipas një studimi të qendrës kombëtare për sigurinë kibernetike në Britaninë e Madhe, miliona njerëz përdorin fjalëkalime të thjeshta në llogari të rëndësishme, ku më i përdoruri i llogarive që janë hakeruar më shumë është 123456.

SHËNDETI

22/04/2019 - 21:26

Stina e re sjell ndryshime edhe në organizëm me një rritje të nivelit të serotoninës dhe dopaminës gjatë ditëve; pasojat janë më shumë lëvizje, edhe në orët e mbrëmjes, dhe kjo mund të ketë efekte negative tek ritmi, gjumë-zgjim.


zamalek, fans European News Web cheap yeti cups Kevin Durant Shoes For Sale FTU, FACTUM BOOKS Japan porn video European News Web 彩票计划 National Colombia Jersey News