Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

Leonardo da VinciRilindasi i vonë kishte një shumëllojshmëri talentesh dhe kontributi i tij i madh për njerëzimin u shënua me veprën “Mona Lisa”. (më tepër…)

Shprehjet më motivueseNdonjëherë në jetë, ju ndiheni sikur thjesht nuk mund të vazhdoni më. Ne të gjithë kemi qenë në këtë gjendje dhe mund të themi që nuk është aspak zbavitëse. Mund të ndiheni sikur po ecni nëpër një tunel të errët pa dritë në fund, ose duke u përpjekur të notoni në sipërfaqen e oqeanit, por ndjeni sikur diçka po ju tërheq poshtë. Ne të gjithë e humbasim motivimin në momente të caktuara dhe nuk ka asgjë të keqe të bëjmë pushime dhe të qetësojmë shpirtrat tanë. Megjithatë, ne duhet të kthehemi në një pikë dhe të punojmë drejt qëllimeve tona, sepse askush tjetër nuk do ta bëjë këtë për ne. (më tepër…)

Bota është më e mirë kur në të numri i grave të lumtura është i madh. E meqë lumturia është një gjendje që nuk e mbajmë dot çdo ditë, ajo që mundemi të kemi është dinjiteti dhe optimizmi me të cilin përballojmë ditën, dëshira për të dhënë dhe për të marrë më të mirën nga vetja dhe nga ata që na rrethojnë. Dhe kur e mendon se njerëz që kanë angazhim primar ofrimin e profesionalizmit dhe dinjitetit i gjen në Parlament, është ndjesi se diçka, një ditë do të ndryshojë për mirë. Këtu nuk i referohemi kujtdo, por një zonje që e njohim të gjithë.

(më tepër…)

Shqipëria ndonëse një vend i vogël, ka nxjerrë xhevahire mjaft të çmuar që kanë depërtuar përtej tregut shqiptar. Startup-et shqiptare tashmë na përfaqësojnë denjësisht nëpër botë dhe këto histori suksesi janë kthyer në burim frymëzimi për të gjithë të rinjtë, që edhe ata të kuptojnë se gjërat e mëdha janë të arritshme kur punohet fort dhe me pasion. (më tepër…)

Intervista e 5-të rreth marketingut me Gert Zenelaj, Drejtuesin e Marketingut Dixhital të Vatra Design Consultancy, e zhvilluar nga Renato Civili për Business Magazine.

 

“Një markë fillon me një strategji të caktuar, ecën duke ndjekur të njëjtën strategji dhe nuk përfundon. Kjo është më e mira për të mos shkuar deri tek “cikli i jetës së një brandi” – Gert Zenelaj

(më tepër…)

Numri dy i Google, jep alarmin: Pas nesh ka një shkretëtirë dixhitale, një tjetër mesjetë.

Teknologjia dixhitale rrezikon ta transformojë shekullin e XXI-të në një mesjetë të re. Një alarm paradoksal ky kur shohim se nga kush vjen: Doktor Vinton “Vint” Cerf (Chief Internet Evangelist), një prej baballarëve të internetit, sot Zv.President i Google, ku punon prej 10 vitesh.

(më tepër…)

Evente

Panairi i Sipërmarrjeve me Impakt Social

Janar 22, 2019
ora 10:00 – 15:00

NCS NEWS web Ncs National news cheap Ncs anello backpack cheap Ncs swissgear backpack NCS European News Web cheap Ncs tumi backpack cheap Ncs hydro flask Water bottle cheap Ncs off white Sportswear cheap Ncs gymshark Yoga clothing NCS European websites