Kriza politike dhe marrëveshja e opozitës, ambasadori Soreca pret në zyrë partitë e vogla "anti-Rama"
Teksa vendi ndodhet në një situata të paprecedentë politike, ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca do takohet me partitë e vogla opozitare, të cilat nuk u regjistruan në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.Takimi zhvillohet ditën e nesërme të enjten në orën 1600, pranë zyrave të delegacionit të BE në Tiranë.Në takim me ambasadorin do marrin pjesë krerët e LZHK, PAA, PBDNJ, PDK dhe PR.Kujtojmë që këto parti gjithsej 14 firmosën me PD dhe LSI marrëveshjen për mos pjesëmarrjen në procesin e votimit ...
Një telefonatë e përgjuar mes dy femrave zbuloi përfshirjen e Klement Çalës në grabitjen e Rinasit, si ra “alarmi”
Duket se ka qenë një telefonatë e përgjuar që ka bërë të fillojë të zbërthehet zinxhiri i personave të dyshuar për grabitjen e Rinasit, pasditen e 9 prillit në shkallët e një avioni brenda pistës së aeroportit Nënë Tereza.Duke iu referuar të dhënave nga dosja hetimore, mediat raportojnë se ka qenë fillimisht një telefonatë mes dy femrave që i ka dhënë hetuesve fillin që kanë tërhequr për të arritur tek të dyshuarit.Pa ditur se kanë patur telefonat nën përgjim, kunata e Klement Çalës ka biseduar me një f...
KOMENT/ Një nigerian për Shqipërinë! A duhet refuzuar modeli i Francës me 14 afrikanë?
Nga Aranit MuraçiShqipëria nuk ka ende një futbollist me ngjyrë në radhët e saj, madje një të tillë nuk e kanë as vendet e tjera të Ballkanit. Më shumë se nacionalizmi që karakterizon vendet e Ballkanit, lidhet me pamundësinë që kanë vende të vogla apo të varfra për të afruar lojtarë më të talentuar, se ata që nxjerrin vendet e tyre. Por në ndryshim nga vendet e zhvilluara, edhe Gjermania që i qëndroi besnike racës së saj të pastër deri pak vite më parë, hoqi dorë për shkak të konkurrencës. Vendet e zhvilluara ...
Guvernatori: Bankat janë të afta të përballojnë humbje apo goditje
Rezultati financiar i sistemit bankar gjatë vitit të kaluar ishte pozitiv. Kapitalizimi dhe likuiditeti i bankave rezultuan mbi kërkesat rregullatore. Teksa rreziku i kredisë vijon të përfaqësojë rrezikun kryesor të aktivitetit të sektorit bankar, por cilësia e kredisë është rritur në krahasim me një vit më parë, tha kreu i bankës qendrore në vendBankat private që ushtrojnë aktivitetin e tyre në Shqipëri kanë kapital të mjaftueshëm dhe janë në gjendje të përballojnë situata financiare humbjesh apo goditjesh. ...
E RËNDË NË VLORË/ Var veten vajza 11-vjeçare, familjarët e sjellin pa jetë në spital
Një vajzë 11vjeçare dyshohet se është vetëvarur në banesën e saj në Vlorë.Trupi pa jetë i të miturës është sjellë mesditën e sotme në spitalin e qytetit nga familjarët, por për mjekët ishte e pamundur ta risillnin në jetë.Kanë qenë familjarët që kanë treguar se e kanë gjetur fëmijën e varur në banesë dhe janë munduar të ndërhyjnë me shpejtësi.Policia dyshon se bëhet fjalë për një vetëvrasje.Ende nuk ka të dhëna për rrethanat që mund të kenë çuar fëmijën 11vjeçare drejt aktit ekstrem, ndërsa një gr...
Sot gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë: Kukësi humbet Valdet Ramën, fati i Tiranës vendoset në Gjirokastër
Trofeu i kupës dhe shansi i artë për Europën kanë shtuar ambiciet e secilës prej katër ekipeve pjesëmarrëse në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, që të fitojnë trofeun e dytë për nga rëndësia në vend. Sot do të luhen ndeshjet e para, KukësiSkënderbeu dhe LuftëtariTirana ora 1600.Për Tiranën dhe Luftëtarin, që diskutojnë po ashtu mbijetesën, madje ndeshja e ardhshme e kampionatit rezervon një përplasje direkte mes tyre, trofeu i kupës konsiderohet një mrekulli.Verilindorët e drejtuar nga Ernest Gjoka ...
GRABITJA E RINASIT/ Zbërthehet i penduari: “Tani" dhe “Daja” erdhën nga Kosova. Dyshohet edhe për një femër
Pjesëmarrësit në të quajturën grabitje të shekullit në Rinas kanë filluar të bien njëri pas tjetrit në pranga, ndërsa ende nuk ka asnjë gjurmë të thesarit prej 10 milionë eurosh të grabitura pasditen e 9 prillit në shkallët e një avioni brenda pistës së aeroportit Nënë Tereza.Një rol të rëndësishëm në identifikimin e të dyshuarve, mësohet se po luan Alkond Bengasi, i cili tashmë ka marrë statusin e të penduarit dhe po bashkëpunon me policinë.Kontaktin e parë e kam pasur me kushërinjtë e mi Klement dh...
Bizneset bëhen të kujdesshëm, kërkojnë më pak kredi
Sa më të vogla bizneset, aq më pak kanë trokitur pranë bankave këtë fillimviti për të marrë krediKy fillimviti i ka gjetur bizneset më të kujdesshëm në nismën e të kërkuarit një kredi pranë bankave. Kjo dukuri konfirmohet nga Banka e Shqipërisë në vrojtimin e saj më të fundit për kredidhënien si të tillë.Kërkesa për kredi e bizneseve u perceptua më e ulët në tremujorin e parë të vitit 2019, pohon ajo. Duke shtuar se kjo kërkesë u raportua më e ulët, si në kreditë për qëllim investimi, ashtu edhe në atë p...
Kë do të zgjedhin shqiptarët në balotazhin presidencial në Maqedoninë e Veriut?
Kandidatët për presidentë të Maqedonisë së Veriut, Pendarovski dhe SiljanovskaDavkova kanë kërkuar votat e shqiptarëve për balotazhin më 5 majNga Fatos MusliuStevo Pendarovski dhe Gordana SiljanovskaDavkova kanë kërkuar që në paraqitjen e parë pas shpalljes së rezultateve, votat e shqiptarëve, që votuan për kandidatin Blerim Reka. Këto do të jenë vendimtare për përcaktimin e fituesit në zgjedhjet presidenciale. Kjo duke patur parasysh dallimin e ngushtë të votave prej më pak se një për qind, përkatësisht ...
Ish-deputetja Dhurata Çupi: Opozita nuk mund të bëhet fasadë e zgjedhjeve monopartiake
INTERVISTA Flet ishdeputetja e Partisë Demokratike, DhurataÇupi Partia e re opozitare? Partia Demokratike është partia opozitare sot dhe partia që do të marrë fatet e drejtimit të vendit nesërVendimi ynë për tu regjistruar vetëm pasi të jenë garantuar standardet e zgjedhjeve është vendim i prerë për mos u bërë fasadë e zgjedhjeve farsë, që i dikton një pushtet, një qeveri dhe një kryeministër i kapur. I këtij mendimi shprehet gjatë një interviste të posaçme për Albanian Free Press, ishdeputetja demo...

KARIKATURA E DITËS

NGA KOSTA RAKA


Golden State Warriors Jerseys cheap swiss gear backpack fantasy football free sex video National Colombia Jersey European websites Dynamo, Kiev cheap fjallraven backpack 彩票计划 彩票开奖